Preparat do uszczelniania i łączenia różnych materiałów

W trakcie prac budowlanych i wykończeniowych często zachodzi potrzeba wykonania uszczelnień lub połączenia różnorodnych materiałów. Mapeflex PU 45 może być alternatywnym rozwiązaniem dla tradycyjnych silikonów i sztywnych klejów.

Preparat ten uszczelnia (wysoki stopień sprężystości) i łączy różne materiały (wysoka przyczepność do szkła, kamienia, ceramiki, metalu, drewna i betonu). Służy także do wypełniania szczelin dylatacyjnych wewnątrz i na zewnątrz. Jest bezzapachowy, a po utwardzeniu nadaje się do malowania.

Dzięki połączeniu funkcji uszczelniających i montażowych Mapeflex PU45 jest bardzo pomocny zarówno przy budowie domu, remoncie mieszkania, jak i na wielkich, skomplikowanych technologicznie budowach.

Mapeflex PU45 jest jednoskładnikową, elastyczną, szybkotwardniejącą masą tiksotropową na bazie poliuretanu, łatwą do nakładania na powierzchniach pionowych i poziomych przy użyciu pistoletu lub szpachli. Ze względu na swoją dobrą przyczepność do podłoża zwykle nie wymaga stosowania preparatu gruntującego. Przy czym, gdy podłoże jest chłonne i gdy dylatacja narażona jest na kontakt z cieczami lub poddana naprężeniom podczas eksploatacji, zaleca się użycie środka Primer AS . Na podłożach niechłonnych, takich jak: stal, aluminium, miedź, ceramika, szkło, blacha cynkowana, zaleca się gruntowanie preparatem Primer M .

Dostępny w kolorach: białym, szarym, beżowym i czarnym.

Opakowania: kartusze 300 ml i "kiełbaski" 600 ml.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład

Więcej o: