Z policyjnych statystyk wynika, że ponad 80% włamań następuje po sforsowaniu okien, dlatego to one wymagają największej uwagi przy budowaniu systemu zabezpieczeń. Do najczęstszych sposobów pokonywania tej przeszkody należy wybicie szyby i przekręcenie klamki, ponieważ szyba stanowi najsłabszy element okna. Najczęściej w stolarce umieszczonej na parterze stosowane są zestawy szyb antywłamaniowych w klasach P4, które przez dłuższy czas stawiają opór próbom naruszenia za pomocą narzędzi. Warto jednak pamiętać, że nawet one nie stanowią przeszkody nie do przebycia. Włamywacze zyskują czas potrzebny na niezakłócone forsowanie szyby wybierając dobrze ukryte przed wzrokiem przechodniów okna na tyłach budynku lub przeszklone drzwi tarasowe od strony ogrodu. Ich działaniom może dodatkowo sprzyjać odosobnione położenie budynku czy okres wakacyjny. Z tego powodu warto wzbogacić zabezpieczenia mechaniczne o innowacyjny system alarmowy w postaci obwodu elektrycznego, umieszczonego w dyskretny sposób na szybie. W razie stłuczenia szyby hartowanej obwód zostaje przerwany, przez co następuje uruchomienie alarmu, skutecznie zapobiegając próbie włamania. SGG Securit Alarm podłączyć można do każdego systemu alarmowego, rezygnując ze stosowanych standardowo czujek.
Odpowiednie zestawy szybowe czy mocne okucia antywłamaniowe to rozwiązania, na których sforsowanie przez włamywacza może być w niektórych sytuacjach kwestią czasu i sprzyjających warunków. Szyby w klasie antywłamaniowej P4 są w stanie wytrzymać kilka uderzeń pięciokilogramowym młotem, jednak ich funkcją jest przede wszystkim opóźnianie włamania. SGG Securit Alarm to rozwiązanie łączące właściwości hartowanej szyby antywłamaniowej z elektronicznym alarmem. Na szkło hartowane SGG SECURIT w dowolnym pakiecie szybowym nadrukowywany jest techniką sitodruku metalowy obwód, podłączany do zasilania i alarmu. W przypadku rozbicia szyby, bez względu na miejsce uderzenia rozpada się ona równomiernie na drobne, nieostre kawałki, zaś przerwanie obwodu powoduje natychmiastowe uruchomienie alarmu. Zaletą takiego rozwiązania w porównaniu do wewnętrznych czujników jest alarmowanie o zdarzeniu jeszcze przed wejściem włamywacza do budynku. Nie tylko opóźnia, lecz nawet uniemożliwia dokonanie włamania odstraszając nieproszonych gości. SGG Securit Alarm w postaci szyby laminowanej z powodzeniem zastępuje kraty, okiennice czy wewnętrzne czujniki ruchu, stanowiąc podwójnie funkcjonalny element ochrony budynku.
Wysoka estetyka rozwiązania SGG Securit Alarm sprawia, że jest prawie niedostrzegalne gołym okiem. Obwód jest umieszczany w jednym z narożników oszklenia, dlatego w żaden sposób nie ogranicza widoczności. Jego niewielki wygląd i kształt przypominający zwykły znak graficzny sprawiają, że niedoświadczony włamywacz nawet nie będzie świadomy istnienia zabezpieczenia. Dzięki inteligentnym rozwiązaniom sensorów SGG Securit Alarm, w przeciwieństwie do tradycyjnych, pasywnych czujników zbicia szyby reaguje tylko na rzeczywiste próby włamania. Wyeliminowane zostało ryzyko uruchomienia pod wpływem wibracji wywołanych na przykład ruchem ulicznym lub przez zwierzęta domowe. Dzięki całkowitemu zespoleniu ze szkłem niemożliwy jest jego demontaż. Ewentualnemu uszkodzeniu zapobiega położenie obwodu pomiędzy szybami lub pod warstwami folii PVB w przypadku pojedynczej szyby. Pomimo miniaturowej formy i wysokiej estetyki rozwiązania, SGG Securit Alarm ma profesjonalną klasę zabezpieczenia SA3, co oznacza, że może być stosowany również w obiektach o podwyższonym standardzie zabezpieczeń, takich jak na przykład sklepy jubilerskie, komisariaty policji czy nawet banki.
Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład