Kobiety budują, kobiety się edukują

Dla kobiet dom oznacza przede wszystkim emocje, kojarzy się z rodzinną atmosferą i bliskością. Panie dbają, aby ich dom był przytulny, bezpieczny i solidny. Z tego powodu wykazują coraz większą świadomość ekologiczną i chęć zdobywania wiedzy, także tej technicznej oraz mocno angażują się w budowę domu.

Kobiety zdobywają nisze, które do tej pory zarezerwowane były dla mężczyzn. Dotyczy to wielu branż, w tym także i budowlanej, zarówno pod względem wykonywania zawodu, jak i prywatnego zaangażowania w budowę własnego domu. Etap przygotowań do budowy domu jest istotny z punktu widzenia całej rodziny, a jak potwierdzają badania, szczególnie ważny dla kobiet. Z badań SILKA YTONG Polka na budowie wynika, że dom jest dla kobiet synonimem rodziny, ciepła i bezpieczeństwa. Panie coraz chętniej angażują się w kwestie związane z budową domu, także te dotyczące np. wyboru technologii - uważane do tej pory za domenę mężczyzn. Uczestniczki badania Polka na budowie jako jeden z najważniejszych elementów przy prowadzeniu budowy wymieniają komunikację z fachowcami. W rozmowach ze specjalistami wiedza o sposobie prowadzenia budowy i dostępnych rozwiązaniach budowlanych stanowi silny atut, który pomoże przemóc stereotyp mężczyzny zajmującego się budową. Badanie pokazuje także, że Panie coraz lepiej radzą sobie na placu budowy, co potwierdza potrzebę dalszej edukacji kobiet w dziedzinie budownictwa, aby czuły się pewniej w tematach, które są dla nich początkowo zupełnie nowe.

Jeśli jesteś aktywną, przedsiębiorczą kobietą i planujesz budowę domu "Akademia Kobiet Budujących SILKA YTONG" to miejsce dla Ciebie. Zapraszamy wszystkie budujące Panie do udziału w kobiecych rozmowach o budowaniu. Zachęcamy także do odwiedzin strony internetowej .

W ramach "Akademii Kobiet Budujących SILKA YTONG" Panie mogą swobodnie, bez kompleksów i w przyjemnej atmosferze porozmawiać o budowaniu oraz wymienić się poglądami. Panie, które planują budowę domu, otrzymają wiedzę potrzebną do realizacji budowy, w tym wskazówki, jak rozmawiać z fachowcami. Spotkania dla kobiet planujących budowę poprowadzą aktywne w branży ekspertki. Podpowiedzą one uczestniczkom, na co zwracać uwagę przy przeprowadzaniu tego ważnego i zarazem upragnionego przedsięwzięcia, jakim jest budowa własnego domu.

"Akademia Kobiet Budujących SILKA YTONG" odbędzie się w miastach całej Polski:

- w Gdańsku - 4 października, kawiarnia Mon Balzac,

 

- w Poznaniu - 10 października, restauracja Republika Róż,

 

- w Warszawie - 11 października, kawiarnia Galeria Funky,

 

- we Wrocławiu - 16 października, księgarnio-kawiarnia Speakeasy,

 

- w Krakowie - 17 października, kawiarnia Cafe Szafe.

Wszystkie spotkania rozpoczynają się o godz.18:00 i przewidziane są na około 2 godziny. W pierwszej części ekspertka poprowadzi prezentację pt. "Planowanie budowy domu w praktyce" i przedstawi elementy, które warto wziąć pod uwagę na tym etapie m.in. etap przeprowadzenia formalności, wyboru projektu i ekipy budowlanej, czy też szacowania kosztów. Poradzi także, w jaki sposób poprowadzić cały proces powstawania nowego budynku i przewidzieć czekające inwestorów wyzwania. Druga część poświęcona będzie konsultacjom ze specjalistkami, będzie także czas na dyskusję i wymianę doświadczeń.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny, zachęcamy wszystkie zainteresowane Panie do wcześniejszej rejestracji poprzez stronę: www.zdrowabudowa.pl/akademia-kobiet-budujacych

Pierwsze spotkanie z cyklu "Akademii Kobiet Budujących SILKA YTONG" odbyło się w maju tego roku w Warszawie.

Zachęcamy do obejrzenia relacji z tego wydarzenia:

Akademia Kobiet Budujących SILKA YTONG