Narzędzia do jesiennych porządków w ogrodzie

Chodniki, podjazdy i ścieżki zasypane zeschłymi liśćmi, mogą być zdradliwie śliskie i niebezpiecznie. Przykryte nimi źdźbła trawy szybko gniją, pozostawiając szpetne żółte smugi na powierzchni trawnika. Są jednak narzędzia pozwalające szybko pozbyć się liści.

Pozbyć się liści z niewielkich powierzchni pomoże dmuchawa Gardena AccuJet 18-Li . Jest lekka i ma wymienny akumulator jonowo-litowy, który sprawia sprawia, że dmuchawa jest prosta i łatwa w użyciu. Do większych powierzchni lepiej zastosować dmuchawę ErgoJet 3000, która osiąga potężną prędkość do 350 km/h - porównywalną z najpotężniejszymi trąbami powietrznymi. Dzięki temu z łatwością przeniesiemy gnijące liście i inne zanieczyszczenia z dala od reprezentatywnych części ogrodu. Regulowana prędkość daje lepszą kontrolę podczas wydmuchiwania liści. Dodatkowo dmuchawę można wykorzystać jako odkurzacz ogrodowy. Zebrane odpady trafiają do pojemnego worka, gdzie wmontowany rozdrabniacz redukuje ich objętość. Dzięki temu wszystkie zalegające liście możemy umieścić w kompostowniku.

Grabie w dłoń

Jeśli ktoś nie chce pobrudzić rąk, doceni grabie Gardena combisystem XXL , których wachlarz ma szerokość 77 cm. Grabie można złożyć na pół, co ułatwia ich przechowywanie. Zebrane liście można kompostować zmieszane z innymi odpadami. Od czasu do czasu warto dorzucić szuflę dojrzałego kompostu, który przyśpiesza proces kompostowania. Gotowy nawóz uzyskuje się po upłynięciu około pół roku. Można go wykorzystać po przesianiu i mieszaniu z ziemią ogrodową.

Na taras i ścieżki

Jesień to dobry moment na odświeżenie tarasu i ścieżek. Szczotki z serii combisystem dzięki wysokiej jakości włosia i odpornej na uderzenia obudowie dają bardzo dobre efekty czyszczenia. Nadają się do usuwania brudu z fug, szczelin między płytami kamiennymi i przy murach warto użyć specjalnie wyprofilowanych szczotek. Dzięki temu tarasy i ścieżki odzyskają swój dawny blask.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład

Więcej o:
Copyright © Agora SA