Okucia do przesuwnych okien tarasowych

W krajach Europy Południowej bardzo popularnym sposobem otwierania okien i drzwi tarasowych są lekkie systemy przesuwne. Pozwalają one na swobodne wykorzystanie wolnej przestrzeni przy oknie, gdyż podczas otwierania skrzydło nie wchodzi do wnętrza. Nowa generacja okuć In-Line Sliding Roto idealnie pasuje do tego typu rozwiązań.

System In-line Sliding to modułowy system okuć do okien i drzwi balkonowych/tarasowych przesuwnych, którego główną częścią są zasuwnice współbieżne ("single action") i przeciwbieżne ("reverse action"), z ryglowaniem w jednym lub w trzech punktach. Profilowana listwa zasuwnicy jest bardzo trwała i stabilna (redukuje to ryzyko wyginania elementów), a płaskie prowadzenie punktów ryglujących minimalizuje zużycie okuć. Oba te rozwiązania zapewniają długą żywotność okien i drzwi tarasowych oraz ich lekką obsługę. Skrzydła z łatwością przesuwają się na bok, nie zabierając tym samym niepotrzebnie miejsca wewnątrz pomieszczenia.

Obydwa warianty mają również wspólne "mocne strony" - ustawienia montażowe zasuwnicy i przedłużek ułatwiają montaż okucia, a powłoka RotoSil Nano (z właściwością samoregeneracji) zapewnia doskonałą ochronę przed korozją. Specjalne elementy dystansowe w roli adapterów umożliwiają stosowanie zasuwnic do wielu profili aluminiowych. In-line Sliding można stosować do profili z drewna, PVC i aluminium, od minimalnej głębokości rowka 5 mm, do skrzydeł o maksymalnej masie 200 kg w wielu rozmiarach i dornmasach. Dopuszczalna grubość profili to 38-77 mm.

Warto podkreślić praktyczne możliwości wykorzystania elastycznego systemu modułowego, w którym to dokładne dopasowanie komponentów umożliwia indywidualne kombinacje i połączenia elementów (różne warianty klamek wewnętrznych i zewnętrznych; różne kolory od zewnątrz i od wewnątrz)

W systemie znajdują się też elementy podnoszące komfort obsługi, jak na przykład specjalna klamka pop-up, która zagłębiona jest w profilu i zlicowana z nim, w celu zapewnienia bezkolizyjnego mijania się skrzydeł.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład

Więcej o: