Nowa kolekcja baterii łazienkowych Axor Starck Organic

Nowa kolekcja łazienkowa Axor Starck Organic powstawała przez ponad 3 lata w intensywnej współpracy marki Axor firmy Hansgrohe z Philippe Starckiem. Kolekcja łączy unikalne wzornictwo z odpowiedzialnością za środowisko.

Philippe Starck wyjaśnia jaka myśl przyświecała mu przy pracy nad tym projektem: Na początku zrodził się impuls, może bardziej nawet pytanie: Czym jest życie i co daje mu energię? Praca toczyła się jak zwykle; na celu był minimalizm, ale samo to pytanie dało mi inny punkt widzenia.

Unikalne wzornictwo

To kolekcja organiczno-minimalistyczna. Jej harmonijne kształty przypominają te, które spotykamy w Naturze.

Dwa uchwyty zlewają się optycznie z korpusem armatury, bez znaczenia w jakiej umieszczone są pozycji; czy woda jest otwarta czy zamknięta.

Niskie zużycie wody przy zachowaniu komfortu użytkowania

Specjalnie dla używanych najczęściej baterii umywalkowych firmowe laboratorium Hansgrohe opracowało nowy rodzaj strumienia. Jest to strumień najbardziej jak dotąd rozłożysty, pokrywa całe ręce perlistymi kroplami. Przypomina on strumień deszczowy jaki wypływa z dysku prysznicowego Raindance 100.

W przypadku baterii umywalkowej Axor Starck Organic wrażenie perlistości powstaje dzięki nowoczesnemu systemowi dysz z 90 otworkami, przez które przepływa woda.

Ten pionierski strumień wyznacza nowe standardy zużycia wody - tylko 3,5 l/min przy zachowaniu pełnego komfortu użytkowania. 3 lata po wprowadzeniu w Hansgrohe strumienia EcoSmart, który zużywa średnio 5 l/min, Axor poszedł jeszcze dalej.

Dla porównania: na rynku międzynarodowym standard dla baterii umywalkowych wynosi 7 l/min.

Osobne pokrętła dla wypływu i temperatury wody

Armatura umywalkowa w nowej kolekcji pozwala na intuicyjne i jednocześnie ekonomiczne regulowanie wypływu wody i jej temperatury. Są one regulowane osobno. W baterii Axor Starck Organic wodę włącza się i wyłącza pokrętłem na dolnej końcówce wylewki. To rozwiązanie ergonomiczne ponieważ ręce znajdują się wtedy dokładnie w miejscu, z którego woda wypływa. A przy okazji żadna kropla nie spada tam gdzie jest niepożądana czyli nie brudzi korpusu baterii.

Temperatura wody regulowana jest na szczycie armatury. Pokrętło może być ustawione w preferowanej przez nas pozycji i tylko w przypadku kiedy chcemy ją zmienić - a co nie przy każdym użyciu baterii jest konieczne - przekręcamy uchwyt.

2 rodzaje strumienia: "Normal" oraz "Eco"

Mniej znaczy więcej. Zużycie wody na poziomie 3,5 l/min przy komfortowym strumieniu oznacza, że odpowiedzialne używanie wody staje się pozytywną normą.

Jeśli w jakimś momencie potrzebny jest silniejszy strumień, wypływ wody możemy zwiększyć do 5 l/min, ponieważ w armaturze umywalkowej Axor Starck Organic dostępne są 2 rodzaje strumienia.

Innowacyjnie i odpowiedzialnie

Nazwa kolekcji Axor Starck Organic odnosi się nie tylko do kwestii wzornictwa oraz świadomego używania wody, ale również do samego procesu produkcji.

Dzięki specjalnej konstrukcji korpusu produkuje się go przy zużyciu 1/3 mniejszej ilości miedzi niż w przypadku korpusu tradycyjnego, co pozwala oszczędzać również energię.

Poza tym strumień wody płynie w specjalnym wężu, nie stykając się bezpośrednio z korpusem armatury, co chroni wodę pitną przed reakcją z miedzią i niklem.

Tak jak wszystkie armatury Axor, równiez kolekcja Axor Starck Organic produkowana jest wyłącznie w fabryce Hansgrohe w Schiltach w Szwarcwaldzie, która uznawana jest za jedną z najnowocześniejszych fabryk tego typu. Opinię tę zawdzięcza m.in. zaawansowanym procesom zrównoważonej produkcji.

Natura jest wszędzie "u siebie"

Kolekcja Axor Starck Organic składa się z ponad 40 produktów. Baterie umywalkowe występują w 4 różnych wysokościach oraz w wersji ściennej.

Armatura prysznicowa i wannowa to głównie rozwiązania termostatyczne do montażu na- oraz podtynkowego. Kolekcję dopełnia gama akcesoriów.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład

Więcej o:
Copyright © Agora SA