Drzwi z wypełnieniem z betonu

Klienci szukający bezkompromisowego połączenia bezpieczeństwa z efektywnością energetyczną i naturalnym pięknem z pewnością docenią wyszukaną kolekcję Topic. Jest ona skierowana właśnie do nich.

Główną inspiracją dla projektantów drzwi Topic jest natura, a mówiąc ściślej, nienaruszone środowisko przepięknego regionu Mühlviertel w północnej Austrii. Wzorem stają się tu zarówno kolory, kształty czy faktury, jak i właściwa naturze logika i mądrość. Producent ma ambicję by tworzyć drzwi, które przetrwają pokolenia. Stąd dobór najwyższej jakości materiałów - stali szlachetnej, drewna, szkła, a nawet odlewanego w jednorazowych formach betonu licowego.

Drzwi Topic podzielone są na trzy klasy, w zależności od tego jakie kwoty chcemy przeznaczyć na zakup. Klasy oznaczone są odpowiednio symbolami T1, T2 i T3, w kolejności odpowiednio od drzwi standardowych po luksusowe. Wymienione wersje wyposażenia różnią się między sobą cechami takimi, jak efektywność energetyczna, bezpieczeństwo, wymiary i design.

Oprócz klas, kolekcja podzielona jest na trzy linie stylistyczne. Linia Current przeznaczona jest dla zwolenników minimalizmu i nowoczesności. Linia Classic - jak sama nazwa wskazuje - powinna przemówić do tradycjonalistów, podczas gdy linia Crystal skierowana jest do indywidualistów ceniących sobie rozwiązania nieco ekstrawaganckie.

Obecnie na rynek polski wprowadzne są drzwi wejściowe Current Concrete T3. To drzwi z naświetlem bocznym G100, o współczynniku przenikania ciepła Ud=0,74, co pozwala na zastosowanie ich w budownictwie pasywnym. Skrzydło skonstruowane jest ze wzmocnionych włóknem szklanym płyt betonowych, odlewanych w jednorazowych formach, dzięki czemu każdy egzemplarz drzwi jest unikatowy. Dodatkową izolację termiczną stanowi duża pod uszka powietrzna między uszczelkami. Zapewnia ona przyjemny odgłos, który towarzyszy zamknięciu drzwi.

Najważniejsze cechy charakteryzujące drzwi Topic to jednak bezpieczeństwo i efektywność energetyczna. Pomagają zapewnić supernowoczesne systemy, takie jak bazujący na czytnikach linii papilarnych "Fingerprint Topic Integra", czy wykrywający zbliżających się domowników i automatycznie odryglowujący drzwi system "wireless key" (bezprzewodowy klucz). Wyjątkowo wysokie parametry (potwierdzone stosownymi certyfikatami) udaje się uzyskać dzięki innowacyjności i koncepcji całościowej produkcji drzwi - firma opatentowała wiele własnych rozwiązań, a wszystkie elementy produkowane są w jej własnych fabrykach.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład

Więcej o: