Duże przeszklenia - drewniane drzwi tarasowe podnoszono-przesuwne Thermo HS

Otwarta przestrzeń, naturalne światło i świeże powietrze: któż z nas tego nie pragnie? Drzwi podnoszono-przesuwne Thermo HS nawiązują do najnowocześniejszych rynkowych trendów wykorzystując duże powierzchnie szklane w domach mieszkalnych, co zdecydowanie podnosi komfort życia.

Drzwi tarasowe podnoszono-przesuwne Thermo HS firmy Sokółka Okna i Drzwi to idealne rozwiązanie połączenia wnętrza domu z ogrodem. Dzięki swojej konstrukcji mogą stanowić całe przeszklone ściany.

Maksymalny rozmiar możliwy do wykonania w jednej ramie to prawie 20 metrów szerokości oraz 3,3 metra wysokości. Z pewnością spełni to oczekiwania najbardziej wymagających klientów, i otworzy przed nimi zupełnie nowe perspektywy wykorzystania dużych przeszkleń w budownictwie.

Łatwość obsługi produktów Thermo HS gwarantuje, że nasze "okno na świat" można z łatwością otwierać i regulować jedną ręką, niezależnie od jego rozmiarów. Po maksymalnym otwarciu skrzydeł, otwarta przestrzeń może sięgać nawet 12 metrów.

W zależności od wymagań i preferencji producent zaproponuje różne schematy otwierania drzwi:

Energooszczędne okna

Ceny energii stale rosną. Coraz bardziej restrykcyjne są wymogi prawa budowlanego dotyczące oszczędności energii w budynkach, np. wprowadzony od 2009 r. wymóg certyfikacji energetycznej budynków i mieszkań.

Dlatego Thermo HS to idealne rozwiązanie w zakresie drzwi tarasowych podnoszono-przesuwnych, które spełnia nawet najsurowsze wymagania dotyczące oszczędzania energii i jednocześnie wydatnie podnosi wartość nieruchomości.

Dzięki swojej konstrukcji, drzwi tarasowe Thermo HS wyposażone są w energooszczędny pakiet 3-szybowy o współczynniku przenikania ciepła Ug=0,6 W/m2K. Natomiast dla całej konstrukcji współczynnik ten wynosi zaledwie Uw=0,9 W/m2K.

Po przeczytaniu artykułu o oknach Thermo HS weź udział w konkursie z atrakcyjnymi nagrodami! Akcja trwa do 31 grudnia!

Okna bez barier

Po zamontowaniu drzwi tarasowych Thermo HS najwyższy element progu podłogowego ma wysokość zaledwie 20 mm.

Tworzy to prawie płaskie przejście z wewnątrz na zewnątrz - przestrzeń bez barier architektonicznych - bardzo proste rozwiązanie w celu zapewnienia większej wygody lub przystosowania mieszkania do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Unikalny próg to także zoptymalizowana ochrona zabezpieczająca przed utratą ciepła. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszej technologii nie tylko spełnia on, ale nawet wyprzedza wymagania dotyczące oszczędzania energii.

Okna z automatycznym napędem

Drzwi tarasowe Thermo HS w wyjątkowy sposób podkreślają akcenty architektoniczne i podwyższają jakość mieszkania. Zasada ta obowiązuje w szczególności w przypadku zastosowania w pełni automatycznego napędu, który otwiera lub zamyka drzwi. W sposób niezawodny dba o pewne ryglowanie lub odryglowanie, a żądaną pozycję można ustawić w wygodny sposób używając pilota zdalnego sterowania lub za pomocą klawisza umieszczonego w klamce. Obok wygodnego użycia ma on także inne zalety:

- napęd pracuje szybko i cicho,

- zawiera program 10 minutowej automatycznej wentylacji pomieszczenia,

- inteligentne sterowanie oznacza dużą różnorodność funkcji - obejmuje ona automatyczne zapamiętywanie, rozpoznawanie pozycji końcowej, programowalną pozycję otwarcia, automatykę czasową, ograniczenie siły nacisku, a tym samym łagodny start i zatrzymanie,

- modułowa budowa i łatwy montaż powodują, że napęd podnoszono - przesuwny jest idealnym produktem do uzupełnienia istniejącej już instalacji,

- ochrona przed zakleszczeniem i możliwość obsługi manualnej w przypadku awarii lub braku prądu poprawiają jego bezpieczeństwo i pewność użycia.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład

Więcej o: