VII Festiwal Rzeźby Lodowej - patron imprezy, firma Andreas Stihl zaprasza do Poznania!

W najbliższy weekend, 8-9 grudnia 2012 r., miasto Poznań po raz siódmy organizuje Międzynarodowy Festiwal Rzeźby Lodowej. Impreza od lat cieszy się niezmiennym powodzeniem i zainteresowaniem publiczności. Zawody są organizowane na poznańskim Starym Rynku, który dodatkowo tworzy charakterystyczny klimat Festiwalu.

Firma Stihl patronuje zawodom od samego początku, wyposażając uczestników w odzież ochronną oraz pilarki elektryczne wykorzystywane do tworzenia wymyślnych rzeźb w bryłach lodowych. W ubiegłym roku tematem przewodnim były Mistrzostwa Europy w piłce nożnej, które odbyły się tego lata w Polsce.

W Poznaniu pojawią się reprezentacje aż ośmiu krajów: Polski, Francji, Bułgarii, Holandii, USA, Kanady, Rosji, a nawet z Filipin. Zmagania zawodników będzie można śledzić przez cały weekend.

W sobotę 8 grudnia zostaną rozegrane na Scenie Głównej zawody Speed Ice Carving - najbardziej widowiskowa konkurencja festiwalu. Rywalizujący pojedynczo rzeźbiarze mają kilkadziesiąt minut na odtworzenie konkursowego wzoru. Każdy w identycznej bryle lodu. Najwierniej odtworzony wzór wygrywa.

Przyjdź na Stary Rynek i kibicuj najlepszym! Powstałe rzeźby (ok. 40 sztuk) udekorują Stary Rynek.

W niedzielę 9 grudnia na płycie Starego Rynku odbędzie się Konkurs Główny 12-dwuosobowych zespołów, kilkanaście ton lodu, temat dowolny. Wszystkie reprezentacje mają cały dzień na stworzenie kilkumetrowych rzeźb. Wybór zwycięzcy i wręczenie nagród odbędzie się tradycyjnie już wieczorem drugiego dnia, o godz. 19.00. Projekty nawiązujące do tematu Świąt Bożego Narodzenia będą premiowane dodatkowymi punktami.

Serdecznie zapraszamy na VII Międzynarodowy Festiwal Rzeźby Lodowej do Poznania!

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.