Winylowe podłogi nowej generacji

Delikatne, ciepłe i przyjemne w dotyku. Wytrzymałe, odporne i łatwe w montażu. Eleganckie, stylowe i naturalne. Wydawać by się mogło, że wymienione opisy dotyczą trzech, różnych materiałów podłogowych. Te z pozoru sprzeczne cechy połączone zostały jednak w jednym produkcie - w nowych podłogach winylowych firmy Windmöller, dostępnych w ofercie firmy Witex Polska.

Panele laminowane i podłogi drewniane to jedne z najpopularniejszych materiałów do wykańczania powierzchni podłogowych. Na rynku jest jednak wiele ciekawych propozycji, dlatego czasami warto pokusić się o niestandardowe rozwiązania, zwłaszcza, kiedy szukamy podłóg mających spełniać różne wymagania. Kolekcje Bacana Wood oraz Bacana Stars firmy Windmöller to winylowa odpowiedź na podłogowe potrzeby.

Pięciomilimetrowe podłogi wykonano w całości z odpornego i trwałego winylu, z warstwą użytkową o grubości 0,55 mm. Warstwa wierzchnia zaimpregnowana została dodatkowo poliuretanem. Zapewnia to im dużą wytrzymałość na ścieranie, zarysowania czy uszkodzenia mechaniczne. Podłogi z kolekcji Bacana zaliczane są bowiem do grupy T - grupy klasyfikacyjnej o największej odporności na ścieranie i charakteryzują się najwyższą klasą użyteczności - 33 we wnętrzach mieszkalnych oraz 42 w pomieszczeniach użytku publicznego. Świetnie sprawdzają się więc w mocno obciążonych i często odwiedzanych miejscach domu, a także w biurach, sklepach, lub restauracjach, tam, gdzie podłoga narażona jest na nieustanną eksploatację. Dodatkowo, są łatwe do utrzymania w czystości, dzięki temu nie musimy się martwić o nieestetyczne ślady i zabrudzenia, a powierzchnia przez szereg lat będzie wyglądać jak nowa.

Ogromną zaletą podłóg Bacana Wood oraz Bacana Stars jest miękki i miły w dotyku winyl, który już sam w sobie jest ciepłym materiałem. Co więcej, bez obaw można go układać na wodnym ogrzewaniu podłogowym, co sprawia, że spacer nawet bosymi stopami będzie prawdziwą przyjemnością.

Doskonałe walory techniczne nowych kolekcji firmy Windmöller wzbogacone zostały także prostym i szybkim montażem. System Connect pozwala bowiem na instalację podłogi bez konieczności przyklejania jej do podłoża, zatem od razu po skończonych pracach można z niej korzystać.

Winylowy realizm

Nowe podłogi winylowe firmy Windmöller, których dystrybutorem jest Witex Polska, to wyjątkowe rozwiązania na miarę nowoczesnych, designerskich pomieszczeń. Swoją renomę zawdzięczają bowiem nie tylko wysokiej jakości, ale przede wszystkim stylowemu wyglądowi, niczym nie przypominającemu używanych dawniej winylowych wykładzin. Bacana Wood o wymiarach 1212 x 185 mm to propozycja 12-stu dekorów drewnopodobnych, które dzięki wyczuwalnej strukturze powierzchni i odpowiednio dobranej kolorystyce tworzą efekt prawdziwych desek. Bogata paleta wzorów od bardzo jasnych, kremowych, poprzez klasyczne, do wyrazistych i mocnych barw pozwala dopasować model odpowiedni do aranżacji wnętrza i gustu inwestora.

Bacana Stars to z kolei linia stylizowana na ceramiczne i kamienne płytki o wymiarach 914 x 473 mm. Wybierać można z 10 niestandardowych dekorów o różnej fakturze, naśladującej naturalne materiały jak np. piasek, beton, skała nawajo czy włókno. W połączeniu z wyczuwalną strukturą oraz 4- stronną fugą, tworzą wrażenie spoin, co daje prawdziwie realistyczny rezultat.

Kolekcja Bacana Stars

Montaż: bezklejowy Connect

Wymiary : 914 x 473 mm

Grubość panela: 5 mm

Warstwa użytkowa: 0,55 mm; wyczuwalna struktura kamienia

Warstwa wierzchnia: impregnowana poliuretanem, autentyczna fuga

Klasa użyteczności w pomieszczeniach mieszkalnych: 33, mocno obciążone (wg DIN 649)

Klasa użyteczności w pomieszczeniach publicznych: 42, mocno obciążone (wg DIN 649)

Cena detaliczna brutto: 185,90 zł/m2

Kolekcja Bacana Wood

Montaż: bezklejowy Connect

Wymiary : 1212x185 mm

Grubość panela: 5 mm

Warstwa użytkowa: 0,55 mm; wyczuwalna struktura drewna

Warstwa wierzchnia: impregnowana poliuretanem, fazowana krawędź

Klasa użyteczności w pomieszczeniach mieszkalnych: 33, mocno obciążone (wg DIN 649)

Klasa użyteczności w pomieszczeniach publicznych: 42, mocno obciążone (wg DIN 649)

Cena detaliczna brutto: 179,90 zł/m2

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład

Więcej o: