Eleganckie drzwi wewnętrzne Arco Pol-Skone

Aranżując nowoczesne pomieszczenia możemy czerpać z różnorodnych koncepcji - od oszczędnego w wyrazie minimalizmu, aż po błyszczący i kolorowy styl glamour. Drzwi Arco firmy Pol-Skone, dostępne w wielu wersjach i kolorach pomogą podkreślić charakterystyczny styl wystroju wnętrz.

Do stworzenia nowoczesnego wnętrza można czerpać z różnych aranżacyjnych stylów. Drzwi z kolekcji Arco, dzięki różnorodności modeli i kolorów wykończeń idealnie uzupełnią zarówno minimalistyczne, jak i pełne okazałych zdobień nowoczesne przestrzenie. Kolekcję tworzy 10 modeli, które charakteryzuje geometryczny układ paneli i przeszkleń o różnych szerokościach.

Na fali minimalizmu

W minimalistycznych pomieszczeniach króluje prostota formy, która z czasem może wydać się monotonna. Chcąc ożywić takie oszczędne w wyrazie wnętrza, warto wprowadzić mocny kolor, jak np. cieszący się dużą popularnością turkus. Stylizację wzbogacimy wprowadzając dodatkowo krzesło, bądź stolik w stylu Ludwika XVI. Dodatki należy przy tym dobierać z umiarem. W eklektycznych aranżacjach drzwi nie powinny być kluczowym elementem wnętrza, lecz raczej jego eleganckim dopełnieniem. Dobrze będą się w nich prezentować modele Arco z wąskimi, litymi lub szklanymi panelami w jasnych odcieniach: bieli, klonu czy latte. Prostokątne, geometryczne formy konsekwentnie podkreślą surowe wzornictwo, jednocześnie komponując się z pełnymi przepychu dodatkami.

W klimacie Art Déco

Nowoczesne wnętrze można stworzyć sięgając po elementy stylu Art Déco. Okazałe zdobienia i meble o półkolistych formach efektownie zaprezentują się na pastelowych ścianach, dzięki czemu pomieszczenie stanie się ciepłe i komfortowe. Natomiast współczesne akcenty mogą stanowić modernistyczne sofy czy pufy. W takich stylizacjach bardzo ważny jest odpowiedni dobór kolorów. Zestawienie maksymalnie dwóch barw o zbliżonej tonacji pozwoli zachować spójność aranżacji. Doskonała do tego celu jest paleta ciemnych brązów i beży. Ten duet doskonale sprawdzi się w nowoczesnych wnętrzach inspirowanych klasyką. Ważne jest, aby kolor stolarki komponował się z podłogą, dlatego też idealnym rozwiązaniem będą drzwi ARCO w kolorach ciemnego dębu, dębu angielskiego, akacji, bądź czekolady. Barwy te będą subtelnie współgrać z nasyconą kolorystyką mebli. Szczególnie polecane do takich stylizacji są modele z dużymi przeszkleniami, jak np.: W5S lub W3D, które dodatkowo pomogą nieco doświetlić salon bądź przedpokój. W miejscach, gdzie dopływ naturalnego światła jest wystarczający, sprawdzą się modele pełniejsze, takie jak W5P. Ze względu na masywniejszą formę wpiszą się w klimat Art Déco.

Arco w detalach

Konstrukcja skrzydła oparta jest na systemie przylgowym, zaś ramiak wykonano z płyty MDF. Drzwi Arco dostępne są w wersji Eco Top, z ekologoczną okleiną odporną na ścieranie oraz Gravistone, która oddaje strukturę naturalnego drewna i odznacza się podwyższoną odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Drzwi z powierzchnią Eco Top dostępne są w 7 kolorach (biały, orzech, orzech kaukaski, klon, ciemny dąb, dąb angielski i ciemna akacja), a modele z powierzchnią Gravistone 4 odcieniach (biały, latte, karmel i czekolada).

Cena za skrzydło od 352 zł (netto).

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład

Więcej o: