Nowe, bardzo ciepłe okno Iglo Energy

Firma Drutex poszerzyła swoją ofertę o nowoczesne okno PVC - Iglo Energy. Zaawansowana technologia zastosowana w produkcie umożliwiła osiągnięcie współczynnika przenikania ciepła na poziomie zaledwie Uw=0,6 W/(m2K). Dzięki tak niskim parametrom, okno jest idealnym rozwiązaniem również dla budynków pasywnych i energooszczędnych odpowiadających wymaganiom zrównoważonego budownictwa.

Drutex opracował dla swojego nowego produktu innowacyjny system uszczelnienia , będący gwarancją najlepszych parametrów pod względem energooszczędności. To nowatorskie rozwiązanie wykorzystuje uszczelkę centralną. System wyróżnia się optymalnym kształtem i budową oraz osadzeniem uszczelnienia - poza uszczelką zewnętrzną i wewnętrzną, system wyposażony jest w uszczelnienie centralne wykonane ze spienionego EPDM, co zapewnia najlepsze współczynniki przenikalności ciepła, jak również wodoszczelności i przepuszczalności powietrza.

Producent zastosował również innowacyjne wzmocnienie termiczne wykonane z włókna szklanego, które minimalizuje powstanie mostków termicznych, a dzięki temu pozwala na uzyskanie jeszcze lepszych parametrów w zakresie izolacyjności cieplnej. Odnosząc wyniki w zakresie energooszczędności do aktualnych polskich przepisów techniczno-budowlanych trzeba zauważyć, że okno Iglo Energy ze współczynnikiem Uw=0,6 W/(m2K) charakteryzuje się przenikalnością cieplną nieomal o 100% lepszą niż wymagana w Polsce. Jednocześnie współczynnik przenikania ciepła dla samej ramy jest jednym z najniższych wśród producentów okien i osiąga poziom Uf=0,9W/(m2K).

Okno umożliwia zastosowanie opracowanej przez firmę w 2011 roku nowej generacji pakietów szybowych wyposażonych w najnowocześniejsze szyby z powłokami niskoemisyjnymi, które oferują najwyższe standardy w zakresie efektywności energetycznej o współczynniku przenikalności termicznej na poziomie nawet Ug=0,3W/(m2K)! W standardzie firma oferuje szybę dwukomorową, zbudowaną z tafli o grubości 4 mm (4/16/4/16/4) o współczynniku przenikania ciepła Ug = 0,5W/(m2K).

Iglo Energy to również rewolucja w zakresie takich parametrów jak wodoszczelność, przepuszczalność powietrza i odporność na wiatr. W przypadku najtrudniejszej z kategorii, jaką jest wodoszczelność okno uzyskało wynik 1200 Pa, co potwierdza doskonałe właściwości odnośnie szczelności okna w każdych warunkach atmosferycznych, w tym również w ulewnych deszczach. Należy jednocześnie podkreślić, że wodoszczelność jest parametrem stanowiącym największe wyzwanie dla producentów i wyznaczającym faktyczną jakość stolarki.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład

Więcej o: