Okno wyłazowe do płaskiego dachu

Od 2 kwietnia 2013 roku ofertę okien do płaskiego dachu VELUX uzupełni okno wyłazowe przeznaczone do ogrzewanych pomieszczeń CXP.

Nowe okno wyłazowe ma ten sam wygląd zewnętrzny i wewnętrzny co okno do płaskiego dachu CVP. Umożliwia to bezproblemowy montaż okna wyłazowego w jednym pomieszczeniu z innymi oknami do płaskiego dachu. Skrzydło i ramę okna wykonano z twardego PCV w kolorze białym. Doskonałe parametry izolacyjne osiągnięto dzięki wypełnieniu profilu ramy pianką polistyrenową i szybie bezpiecznej klejonej. Rozwiązanie charakteryzuje się najlepszym na rynku współczynnikiem przenikania ciepła równym 0,72 W/m2K (według normy EN 1873). Wysokie parametry akustyczne zapewnia uszczelka umieszczona na całym obrysie skrzydła.

Okno wyłazowe CXP dostępne jest w trzech rozmiarach 90x120, 100x100 i 120x120 cm. Umożliwia ono łatwy dostęp na płaski dach w celach konserwacyjnych, gdyż dystans pomiędzy ościeżnicą a otwartym skrzydłem wynosi 987 mm (dla rozmiaru 100 cm) lub 1187 mm. Skrzydło otwiera się ręcznie niezwykle łatwo, gdyż pomagają w tym dwa gazowe siłowniki, wbudowane w konstrukcję okna. Ze względów bezpieczeństwa są one automatycznie blokowane, gdy okno zostanie całkowicie otwarte. Blokadę zwalnia przełącznik na jednym z siłowników. Różne rodzaje kopuł, które chronią okno przed warunkami atmosferycznymi dostępne jest jako oddzielny produkt, zatem można dobrać ją zależnie od potrzeb.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład

Więcej o: