Aby dach się nie nagrzewał - pierwsza dachówka odbijająca promieniowanie słoneczne

Kiedy w 1800 roku William Herschel odkrył promieniowanie podczerwone nie mógł przypuszczać, że jego wkład w naukę zaowocuje wyprodukowaniem nowoczesnej dachówki. Dachówka Tegalit Protegon jest wyposażona w technologię odbijającą promieniowanie podczerwone, co obniża nagrzewanie się dachu od spodu nawet o 10 st.C.

Więcej niż ochrona

Tegalit Protegon marki Braas nie jest zwykłą dachówką. Nowością jest zastosowanie do jej produkcji pigmentów odbijających promieniowanie podczerwone emitowane przez słońce. Dlaczego Braas opracował technologię chroniącą dach właśnie przed promieniowaniem podczerwonym?

Słońce emituje promieniowanie we wszystkich zakresach fal elektromagnetycznych. Światło widzialne stanowi jednak tylko ok. 38% energii dochodzącej do Ziemi. Fale o długości większej niż 700 nanometrów, czyli podczerwień i bliska podczerwień, stanowią aż 53%. Oznacza to, że większość energii, która ogrzewa nasze dachy nie jest widoczna (nie wchodzi w zakres widzialnej dla ludzkiego oka fali świetlnej).

Za sprawą specjalnych pigmentów Tegalit Protegon odbija więcej promieniowania podczerwonego niż zwykłe dachówki betonowe i ceramiczne. Dzięki temu dachówki nagrzewają się od spodu nawet o 10 st.C mniej. W efekcie, podczas upałów mamy niższą temperaturę na poddaszu i możemy ograniczyć korzystanie z klimatyzacji. Przekłada się to na niższe rachunki za prąd.

Moda na prosty design

W ostatnich latach na polskim rynku pokryć dachowych daje się zaobserwować dwa trendy: rosnące zainteresowanie dachówkami płaskimi oraz modę na ciemne kolory dachów. Biorąc to pod uwagę, marka Braas zdecydowała się wyprodukować dachówkę, nawiązującą do cieszącego się dużą popularnością modelu Tegalit Cisar. Sprawdzona gama kolorystyczna oraz prosty i nowoczesny design dachówki Tegalit Protegon pozwolą sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład

Więcej o: