Świętuj Dzień Ziemi w STENA EkoStacji

Już w sobotę, 20 kwietnia br. zapraszamy do STENA EkoStacji, przy ul. Chełmżyńskiej 180 w Warszawie. W zamian za przyniesione odpady i surowce wtórne będą rozdawane sadzonki ziół i ekogadżety. Dla dzieci i młodzieży organizujemy ekoedukacyjne gry i zabawy. Czekamy na Was od 10.00 do 17.00!

EkoStacja żyje Świętem Ziemi!

W sobotę 20 kwietnia br., w STENA EkoStacji, przy ul. Chełmżyńskiej 180 w Warszawie, odbędzie się wielkie świętowanie obchodów Światowego Dnia Ziemi. To wyjątkowa okazja do zakończenia wiosennych porządków i wyrzucenia zbędnych przedmiotów zalegających w domowych kątach, piwnicach i na strychach. Wystarczy przynieść je do EkoStacji, w zamian otrzymując sadzonki ziół, nasiona wiosennych kwiatów i ekogadżety. Tego dnia będzie można również poszerzyć wiedzę na temat ekologii, gdyż pracownicy STENA EkoStacji wprowadzą odwiedzających w Kodeks Recyklingu. W programie przewidziano wiele atrakcji, dedykowanych zarówno dzieciom, jak i dorosłym: wyplatanki z makulatury, tworzenie kolorowych doniczek z butelek PET, wiosenne malowanie ekotoreb i koszulek, ubieranie Pani Wiosny czy konkurs sortowania odpadów na czas w specjalnej grze komputerowej.

To jednak nie wszystko!

Podczas wydarzenia, operator promowy Stena Line zorganizuje specjalny konkurs, w którym nagrodą główną będzie rejs do Szwecji!

Firma IKEA przygotowała dla dzieci i dorosłych warsztaty dotyczące zrównoważonego życia w domu, które zachęcają do ekologicznych zachowań na co dzień. Podczas zajęć dorośli dowiedzą się, w jaki sposób przechowywać żywność tak, by zmniejszyć ilość

odpadów przy okazji oszczędzając pieniądze. Będą mogli również nauczyć się, jak tworzyć oryginalne elementy dekoracyjne do domu wykorzystując surowce wtórne. Najmłodsi zobaczą, jak z pozoru nieużyteczne kartony, przy odrobinie pracy i wyobraźni mogą stać się domkiem do zabawy. Dodatkowo każdy, kto odwiedzi w tym dniu EkoStację, będzie mógł wygrać kosze do segregacji, które pozwolą stworzyć własną stację sortowania odpadów w dowolnym miejscu w domu.

Obchody Dnia Ziemi są jedną z tych okazji w roku, kiedy w szczególny sposób promujemy proekologiczne postawy i zachęcamy mieszkańców miast, by włączyli się w konkretne działanie na rzecz środowiska. STENA EkoStacja jest najlepszym miejscem do tego, aby wyjaśniać na czym polega recykling i jak każdy z nas może się przyczynić do lepszego wykorzystania odpadów, które traktujemy jako zasoby. Naszą misją jest uświadomienie wszystkim jak ważne jest wzięcie odpowiedzialności za to, w jakim świecie będą żyły nasze dzieci i wnuki. Gdyby dziś każdy mieszkaniec Warszawy segregował odpady i przekazywał je do recyklingu, to ilość odpadów komunalnych, które powędruje na składowisko mogłaby się zmniejszyć nawet o 80%. Większość rzeczy, które wyrzucamy nadaje się do ponownego przetworzenia. - komentuje Anna Nowakowska, Dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu, Stena Recycling.

EkoStacja wyznacza miejskie trendy w recyklingu!

STENA EkoStacja jest pierwszą i jedyną w Warszawie stacją recyklingu dla mieszkańców, do której można bezpłatnie oddać wszystkie surowce wtórne oraz odpady wielkogabarytowe i niebezpieczne. Obiekt zbudowała szwedzka firma Stena Recycling, lider w dziedzinie kompleksowych usług, w zakresie gospodarki opadami dla biznesu i klientów indywidualnych. Stacja powstała na bazie najlepszych skandynawskich doświadczeń w organizacji i prowadzeniu tego typu punktów zbiórki opadów, które zostają poddane przetworzeniu lub utylizacji, zgodnie z obowiązującymi standardami i normami. STENA EkoStacja to także wyjątkowe miejsce ze względu na showroom, w którym można poznać fascynujący świat recyklingu i zobaczyć, w jaki sposób produkty otrzymują kolejne życie.

Doceniamy Twoje odpady!

Zbieramy: butelki PET i puszki aluminiowe; papier oraz zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. W zamian rozdajemy sadzonki ziół i nasiona wg cennika:

BUTELKI PET/ PUSZKI ALUMINIOWE

- 10 szt. = 1 kupon = 1 szt. nasionek kwiatów

- 11-30 szt. = 2 kupony = 2 szt. Nasionek kwiatów

- 31-40 szt. = 3 kupony = 1 sadzonka

- Za każde kolejne 40 szt. - 1 kupon

PAPIER

- 1-5 kg = 1 kupon = 1 szt. nasionek kwiatów

- 6-15 kg = 2 kupony = 2 szt. nasionek kwiatów

- 16-30 kg = 3 kupony = 1 sadzonka

- Za każde kolejne 30 kg - 1 kupon

ELEKTROODPADY

- Mały sprzęt (suszarka, żelazko, mikser) = 1 kupon = 1 sadzonka

- Średni sprzęt (mikrofala, telewizor, odkurzacz, komputer) = 2 kupony = 2 sadzonki

- Duży sprzęt (lodówka, pralka) = 4 kupony = 4 sadzonki

Chcesz oddać odpady o większych gabarytach, ale nie możesz ich dostarczyć do EkoStacji? Nic nie szkodzi. Wystarczy, że podczas "Dnia Ziemi" zapiszesz się na naszą mobilną zbiórkę, a my odbierzemy je bezpośrednio z Twojego domu.

Jak feniks z popiołów czyli magia recyklingu!

Ponowne przetwarzanie odpadów to nie tylko ratunek przed zaśmieceniem Ziemi i zatruwaniem jej ekosystemu. To również sposób nadawania surowcom kolejnego życia! Czy wiesz, że z 35 plastikowych butelek można wyprodukować bluzę z polaru, obudowę lodówki "zamienić" na obudowę do laptopa lub doniczkę, a z makulatury stworzyć eleganckie serwetki? Ponadto, recykling surowców oszczędza energię, zasoby naturalne i emisję CO2 do atmosfery.

Akcja została objęta patronatem Urzędu Miasta w Ząbkach. Patronat medialny nad akcją objęli: Nasze Miasto, Radio PLUS, TV Warszawa, miastodzieci.pl, chrońmyklimat.pl, ekologia.pl, ecoportal.com.pl, raportcsr.pl.

STENA EkoStacja mieści się we wschodniej części Warszawy, na granicy gminy Ząbki i Rembertowa.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład

Więcej o: