Okna do poddaszy: elektryczna rewolucja

Nowe ?inteligentne? okna elektryczne VELUX INTEGRA® działają w systemie io-homecontrol® i mają wiele innowacyjnych i użytecznych funkcji. Zamykają się automatycznie, gdy zaczyna padać deszcz, otwierają prawie bezgłośnie, można je dowolnie programować, a przy tym są bardzo proste w obsłudze i energooszczędne.

Możliwości i funkcje

Okna elektryczne VELUX INTEGRA? Nowej Generacji zapewniają wyjątkowy komfort obsługi, za pomocą nowego dotykowego panelu sterowania, którymi można operować z dowolnego miejsca w domu. System ten posługuje się czytelnymi ikonami, dzięki czemu otwieranie okien lub opuszczanie rolet jest bardzo proste. Jest on całkowicie kompatybilny z urządzeniami innych producentów, działającymi w radiowej technologii io-homecontrol?. Okna można dowolnie programować, ale 9 programów użytkowych takich jak na przykład: Dobranoc, Wyście z domu, Na wakacjach, zostało wgranych fabrycznie. Okna na zewnętrznym oblachowaniu mają czujnik deszczu, który automatycznie zamknie je, gdy tylko spadną pierwsze krople.

Za pomocą panela dotykowego można otworzyć również klapę wentylacyjną - wtedy okno pozostaje zamknięte, a jednocześnie zapewniona jest ciągła wymiana powietrza w pomieszczeniu. Nowy cichy silnik jest prawie niesłyszalny, działające okno nie zakłóca domowej ciszy. Okno jest wyposażone w sterownik trójfunkcyjny, do którego można podłączyć dwie elektryczne rolety: zewnętrzną oraz wewnętrzną. Tą drugą instaluje się na oknie niezwykle prosto dzięki systemowi Pick&Clik? z automatycznym transferem zasilania pomiędzy oknem na roletą. Wszystkie mechanizmy są ukryte w konstrukcji okna i zupełnie niewidoczne po jego zamknięciu.

Inne zalety nowych okien

Nowe okna do poddaszy VELUX INTEGRA? są jeszcze bardziej energooszczędne w użytkowaniu, nie tylko lepiej chronią przed stratami ciepła, ale także zużywają mniej energii w trybie czuwania. Zastosowana nowa konstrukcja skrzydła i ościeżnicy ThermoTechnology? wpłynęła na obniżenie współczynnika przenikania ciepła Uw do 1,2 W/m?K, czyli o 14 % w stosunku do obecnie oferowanych modeli. Okna te wyposażone są w szybę energooszczędną laminowaną, która jest całkowicie bezpieczna dla domowników, bo w razie stłuczenia odłamki szkła pozostaną w ramie okiennej. Dzięki smuklejszym profilom skrzydła i ościeżnicy, a także węższej klapie wentylacyjnej, okna te mają większą szybę i dostarczają nawet o 10 % więcej światła.

Okna VELUX INTEGRA? wykonane są z drewna sosnowego trzykrotnie lakierowanego i impregnowanego (GGL) lub z rdzenia z drewna modyfikowanego termicznie pokrytego ciśnieniowo poliuretanem w kolorze białym (GGU). Te drugie okna są całkowicie odporne na wodę i świetnie sprawdząją się w kuchni lub łazience.

Zastosowanie okien elektrycznych

Okna elektryczne INTEGRA? są niezwykle komfortowym produktem, sprawdzającym się we wszystkich pomieszczeniach, w których oczekujemy podwyższonego komfortu. Okna te to idealne rozwiązanie, gdy muszą być instalowane wysoko lub w miejscach trudno dostępnych, ale także świetnie sprawdzą się w łazience lub sypialni. Standardowe okno VELUX INTEGRA? wymaga podłączenia do sieci elektrycznej 220V. Dlatego, jeśli decyzji o ich zainstalowaniu nie podejmujemy od razu, warto już podczas budowy doprowadzić w ich okolice zasilanie elektryczne. Należy też pamiętać, że wiele modeli okien VELUX można przystosować do sterowania elektrycznego już na etapie użytkowania, stosując specjalne elektryczne zestawy adaptacyjne - solarne lub tradycyjne. Na standardowym wyposażeniu okna VELUX INTEGRA? jest panel dotykowy, magnetyczny uchwyt do montażu na ścianie, czujnik deszczu, silnik oraz sterownik trójfunkcyjny.

Więcej o: