Kocioł MAINFOUR nareszcie w Polsce !

Marka BAXI ponownie wchodzi na rynek polski, wprowadzana pod skrzydłami De Dietrich Technika Grzewcza, prezentując kocioł MAINFOUR. Przygotowywany przez wiele miesięcy scenariusz wdrożeń produktów został podzielony na kilka etapów.

Pierwszy z nich to wprowadzenie standardowego wiszącego kotła gazowego, w wersji 2-funkcyjnej, z zamkniętą i otwarta komorą spalania. Pomimo stałych przyrostów w kategorii kotłów kondensacyjnych polski rynek kotłów standardowych to 80 tysięcy urządzeń. Ta stabilna i ugruntowana pozycja to zasługa głównie rynku deweloperskiego - spory udział ma również rynek wymiany wyeksploatowanych urządzeń.

Oczekiwania w stosunku do tej kategorii produktów to niska cena, prosta konstrukcja, niezawodność działania i prosta obsługa. Konstrukcja kotła została oparta o starannie wykonany miedziany wymiennik typu Bi-Thermic, pokryty specjalną ochronną powłoką aluminiowo-krzemową, pracujący zarówno na potrzeby centralnego ogrzewania, jak i cieplej wody użytkowej. Wykonany został w dwóch wersjach dla modeli o mocy 18 i 24 kW.

Wymiennik współpracuje z segmentowym palnikiem ze stali nierdzewnej, przystosowanym do spalania gazu ziemnego GZ-50, a po adaptacji do spalania gazów ziemnych GZ-41,5, GZ-35 oraz gazu płynnego Propan. Do obsługi użytkownik ma do dyspozycji konsolę sterowniczą z dużym wyświetlaczem LCD oraz ośmioma przyciskami funkcyjnymi. Do dyspozycji są osobne kanały do ustawiania temperatury wody użytkowej oraz centralnego ogrzewania. Prosta i czytelna informacja o stanie kotła realizowanej funkcji dostępna jest przy pomocy przycisku "info". Układ regulacyjny wyposażono w szereg funkcji kontrolnych. Najciekawsza z nich to funkcja kontroli odkładania się kamienia kotłowego. Jeśli takie zjawisko ma miejsce to jest rozpoznawane przez układ regulacyjny a nastawy użytkownika są automatycznie korygowane w celu maksymalnego spowolnienia procesu do czasu przeglądu okresowego i zlikwidowania przyczyny. Pozostałe funkcje kontrolne to ochrona przed zakleszczeniem pompy aktywująca się raz na 24 godziny oraz funkcja ochrony antyzamrożeniowej, aktywna poniżej temperatury 5°.

Dla lepszego komfortu eksploatacyjnego udostępniono dwa przedziały regulacyjne temperatury układu centralnego ogrzewania. Pierwszy zakres to 30-45°C przydatny w przypadku sterownia układem ogrzewania podłogowego. Drugi zakres 30-80°C obsłuży tradycyjną instalację z grzejnikami. Opcjonalnie kocioł może być doposażony w czujnik pogodowy oraz regulator pokojowy.

BAXI wybrało do debiutu w Polsce jedno z najprostszych urządzeń, choć w jego ofercie odnajdziemy szereg niezwykle ciekawych konstrukcji o najwyższym stopniu zaawansowania technicznego, które będą systematycznie wprowadzane do oferty firmy.

Więcej o: