Drzwi wewnętrzne z klapką dla kota

Sieć drzwi i podłóg Vox wprowadza do sprzedaży drzwi wewnętrzne umożliwiające kotom korzystanie z nich z pomocą specjalnej klapki.

Jeśli nad przewidywalność i posłuszeństwo psów cenicie sobie niezależność i podlegającą nastrojowi chwili osobowość kotów, z całą pewnością znacie też ciemne strony pomieszkiwania z futrzakiem, który uważa się za pana na włościach, a pozostałych domowników za służbę, winną usługiwać mu z należytą starannością i szacunkiem. Pamiętanie o codziennej porcji najwyższej jakości karmy, wiecznie zamkniętych oknach (nasz pupil mógłby przecież wyskoczyć na dwór i zrobić sobie krzywdę), czy regularnym wymienianiu żwirku w kuwecie to tylko podstawy opieki. Kot ma swoje kaprysy i biada temu, kto będzie próbował im się przeciwstawiać. Bądźmy pewni, że kiedy tylko postanowimy popracować, klawiatura naszego komputera okaże się dla niego najwygodniejszym legowiskiem. Przygotujmy się też psychicznie na częstą wymianę ręczników i poduszek pokrytych sierścią, ganianie przez naszego ulubieńca za owadami w środku nocy, a także zrzucanie przez niego rozmaitych przedmiotów z wysokości dla czysto estetycznej przyjemności - najprawdopodobniej tej samej, którą odczuwał cesarz Neron patrząc na płonący Rzym i akompaniując sobie na lirze.

Wśród tej wyliczanki denerwujących zachowań kotów nie może zabraknąć najgorszego i jakże dobrze znanego scenariusza: nasz ulubieniec, z sobie tylko znanych przyczyn, za wszelką cenę pragnie dostać się do zamkniętego pokoju, wydrapując niemal na wylot dziurę w drzwiach. Niechętnie odrywamy się od swoich zajęć i spełniamy jego życzenie. Następny krok znają już chyba wszyscy kociarze: nowe pomieszczenie okazuje się niewystarczająco atrakcyjne i zwierzę zaczyna ostrzyć pazury o drugą stronę drzwi.

O ile do większości niewygód związanych z opieką nad kotem będziemy musieli po prostu przywyknąć, o tyle zniszczonych drzwi i ciągłego angażowania domowników przez czworonoga można uniknąć dzięki rozwiązaniu stosowanemu w drzwiach Vox: specjalnej klapce umożliwiającej kotu korzystanie z drzwi wewnętrznych w taki sam sposób, w jaki robią to pozostali mieszkańcy domu.

Drzwi VOX z klapką są częścią większej kolekcji, której motywem przewodnim jest stawianie czoła wyzwaniom codzienności. Mamy tu więc listwy na akcesoria, haczyki, wieszaki, lustra, szyby z nadrukami, a nawet płytę magnetyczną, dzięki której w łatwy sposób umieścimy na drzwiach karteczki z przypomnieniami czy pierwsze rysunki naszych dzieci - zupełnie jak na lodówce. Ponieważ potrzeby każdego z nas są inne, drzwi można dowolnie skonfigurować z modułów dostępnych na stronie internetowej.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.