Zaprawa do klejenia klinkieru

Firma quick-mix wprowadziła do swojej oferty nową zaprawę FX 500 Klinkier. Klej produkowany przy użyciu technologii trasstec zapewnia najwyższą estetykę klejenia materiałów klinkierowych. Produkt ten wyróżnia dodatkowo doskonała elastyczność oraz przyczepność.

Klinkier, jako szlachetny materiał, znajduje szerokie zastosowanie we współczesnej architekturze. Płytki klinkierowe to bardzo trwałe wykończenie elewacji, a także cokołów i murków ogrodzeniowych. Okładzina z klinkieru jest odporna na uszkodzenia mechaniczne, wodę, słońce oraz zmiany temperatur. Żeby zachować jej wyjątkowe walory dekoracyjne na długi czas, należy zwrócić szczególną uwagę na odpowiedni dobór kleju. Jednym z najważniejszych parametrów, wpływających na jakość produktu, jest znaczne zmniejszenie substancji rozpuszczalnych w wodzie, co ogranicza ryzyko wystąpienia nieestetycznych wykwitów wapiennych oraz przebarwień. Dzięki zastosowaniu zaprawy FX 500 Klinkier firmy quick-mix możemy mieć pewność, że elewacja zachowa estetyczny wygląd na wiele lat. Doskonałe parametry użytkowe zaprawy to zasługa opracowanej przez ekspertów quick-mix innowacyjnej technologii modyfikowania spoiw mineralnych trasstec.

Ta cienkowarstwowa, elastyczna zaprawa klejąca może być wykorzystywana do klejenia na ścianach płytek klinkierowych ręcznie formowanych o wysokiej nasiąkliwości, jak również okładzin klinkierowych o niskiej nasiąkliwości. Ponadto może być stosowana na balkonach i tarasach. Wydłużony czas otwarty i zmniejszony spływ umożliwiają wygodną obróbkę i znacznie ułatwiają proces klejenia. Dzięki doskonale dobranej konsystencji, zaprawa daje bardzo dobre rezultaty podczas prac wykonywanych zarówno na powierzchniach poziomych, jak i pionowych. Zaprawa ta ma właściwości wodo- i mrozoodporne, nadaje się więc do stosowania zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Jej duża przyczepność umożliwia stosowanie na podłożach sztywnych i nieodkształcalnych, takich jak: podwaliny i słupki ogrodzeń, cokoły budynków, kominy oraz na podłożach mineralnych takich jak: beton, mury ceglane, tynki cementowe oraz cementowo-wapienne. Produkt ma bardzo niski poziom wydzielania lotnych związków organicznych, co potwierdza certyfikat wydany przez Stowarzyszenie Producentów Chemii Budowlanej GEV i określony jako EC 1 Plus.

Cena netto: 45 zł/25 kg

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład

Więcej o: