Płytki ceramiczne: drewno skamieniałe w kaflu

Płytki ceramiczne imitujące drewno mogą być zaskakujące. Na przykład wtedy, gdy ich wzór powstał na bazie fotografii high resolution skamieniałych drzew.

Petrified Tree to nazwa nowej kolekcji marki Emil Ceramica, któro została stworzona na podstawie zdjęć wykonanych w dużej rozdzielczości, przedstawiających skamieniałe drzewa, jakie spotkać można w Argentynie, Kanadzie czy Brazylii. Włoski producent po raz pierwszy przedstawił ją podczas targów Cersaie w Bolonii w 2012 roku.

W kolekcji Petrified Tree główną rolę grają trzy kolory: biały, beż i szarość. Ta skromna z pozoru paleta barw ma wiele odcieni - 38 tonów szarości, 22 odcienie beżu oraz 6 walorów bieli. Płytki mają dwa wzory: skamieniały rdzeń drzewa w wersji naturalnej i lappato oraz kora drzewna.

Płytki Emil Ceramica, których dystrybutorem jest firma Domino, to gres porcelanowy dwuwarstwowy o dużej odporności na ścieranie(PEI V). Płytki są mrozoodporne, można je układać z małą fugą. Występują w różnych formatach - na przykład 45x90 cm, 22,5x90 cm, 15x90 cm oraz 30x60 cm.

Cena płytek w kolorze białym (odcień core white lion) w formacie 45x90 wynosi 239 zł/m2.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.