Robot do czyszczenia rynien

Występujące coraz częściej w Polsce ulewne deszcze uzmysławiają nam jak ważne jest utrzymanie w odpowiedniej kondycji systemu odprowadzania wody z dachu. Zalegające w rynnach liście i gałęzie mogą powodować zapchanie trudnych do udrożnienia rur spustowych i wylewanie się na zewnątrz nadmiaru wody podczas opadów. W czyszczeniu rynien może nam pomóc Looj 330 - robot marki iRobot.

Utrzymanie drożności rynien to zajęcie, które wiąże się z kilkakrotnym wejściem na dach w trakcie sezonu jesiennego i wiosennego. Alternatywą do balansowania po stromym dachu jest opieranie drabiny o elewację budynku w kolejnych miejscach obejmujących zasięgiem całą długość rynny. Niebezpieczeństwo czynności zwiększa dodatkowo możliwość spotkania z owadami, które często wybierają dach jako miejsce swoich gniazd. Konstruktorzy firmy iRobot, świadomi wszystkich niebezpieczeństw związanych z koniecznością utrzymania drożności systemu rynien w domowych budynkach, stworzyli robota czyszczącego rynny - Looj 330.

Wyręcza w czyszczeniu

iRobot Looj 330 sprowadza zaangażowanie w czyszczenie rynien do minimum, czyli jednokrotnego wejścia na drabinę, którą można ustawić w najodpowiedniejszym do tego miejscu - wygodnym i bezpiecznym. Po naciśnięciu przycisku CLEAN, włożony do rynny robot poruszający się samodzielnie na gumowych gąsienicach, wyrzuca wszelkie zanieczyszczenia, aby po skończonej pracy powrócić do punktu wyjścia. Looj czyści rynny cztero-ramienną, szybko wirującą szczotką z końcówką udrażniającą, która umieszczona jest na czole robota.

Główne właściwości

Robot wyposażony jest w czteroramienną, wirującą z prędkością 500 obrotów na minutę szczotkę, która wyrzuca zanieczyszczenia z rynny. Robot rozpoznaje rodzaj zanieczyszczenia i automatycznie dostosowuje się do jak najefektywniejszej pracy. Udrażniająca część szczotki zwiększa wydajność robota oraz toruje mu drogę. Niski profil robota, pozwala na czyszczenie większości standardowych rynien na świecie, a zdalne sterowanie o zasięgu przeszło 15 metrów pozwala czyścić długie odcinki rynien. W ciągu 5 minut robot może wyczyścić ponad 9 m rynny. Jedno ładowanie baterii wystarcza na 61 metrów.

iRobot Looj 330 jest dostępny w Oficjalnym Sklepie iRobot w cenie 1299 zł.

Więcej o: