Pompa ciepła i centrala wentylacyjna w jednej obudowie

W centrali energetycznej Zehnder ComfoBox pod jedną obudową znajduje się gruntowa pompa ciepła oraz centrala wentylacyjna oraz wymagany osprzęt. Kiedy urządzanie zostanie dostarczone do naszego domu, wystarczy je jedynie podłączyć do instalacji. Nie zajmie też dużo miejsca w pomieszczeniu, gdyż powierzchnia samej podstawy wynosi jedynie 0,5 m2.

Dzięki temu urządzenie zapewnia sprawną wentylację mechaniczną (wymiennik krzyżowo-przeciwprądowy o sprawności przekraczającej 90%) i ogrzewanie domu. Oprócz tego urządzenie umożliwia chłodzenie pomieszczeń latem. Można je też połączyć z zasobnikiem ciepłej wody o pojemności 400 l, wyposażonym dodatkowo w grzałkę elektryczną o mocy 2 kW, pozwalającą dogrzać wodę do temperatury 60 st.C (zapobiega to m.in. rozmnażaniu się bakterii Legionella). Ponadto centrala może współpracować, kolektorami słonecznymi, kominkiem z płaszczem wodnym, dogrzewać wodę w przydomowych basenach.

Dostępne na rynku urządzenia mogą mieć moc od 5 do 13 kW.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład

Więcej o: