Szlifowanie precyzyjne

Rolkowa szlifierka Bosch PRR 250 ES to uniwersalne narzędzie z wymiennymi nasadkami szlifierskimi, które przyda się każdej domowej ?złotej rączce?.

Szlifierka rolkowa zamiast talerza szlifierskiego ma system nasadek przeznaczonych do różnych zadań. Dopasowują się one do kształtu obrabianego elementu i zapewniają wysoką wydajność szlifowania takżena powierzchniach o zróżnicowanej strukturze, np. balustrad, profilowanych listew przypodłogowych lub mebli o wyrazistych konturach. Nowa szlifierka pracuje na tyle dokładnie, że nie ma już konieczności obróbki ręcznej.

Szlifierka rolkowa przypomina z wyglądu wałek malarski. Wydajny silnik rozpędza wałek z zamocowaną rolką szlifierską do prędkości od 1 600 do 3 000 obrotów na minutę. Prędkość obrotową można bezstopniowo regulować, aby dostosować tempo pracy do właściwości szlifowanego materiału.

Nasadka do każdego zadania

Oprócz rolek listkowych i rolek szlifierskich do obróbki płaskich powierzchni, szlifierka może pracować także ze stożkowymi i elastycznymi rolkami szlifierskimi oraz szczotką mosiężną o szerokości 10 mm. Stożkowe rolki szlifierskie są przeznaczone do szlifowania lameli, elastyczne zaś - do obróbki powierzchni profilowanych. Szczotka mosiężna przyda się do usuwania rdzy z metali, na przykład krat, furtek czy bram.

Wygodna obsługa

Narzędzie jest wyposażone w system beznarzędziowej wymiany osprzętu SDS: wystarczy nacisnąć przycisk na końcówce wałka, zdjąć nasadkę, zamontować nową i można pracować dalej.

Szlifierka rolkowa, wyposażona w rękojeść z osłonę dłoni i miękką okładzinę Softgrip, jest bardzo bezpieczna i komfortowa w użyciu. Osłona zapobiega niekontrolowanej emisji pyłu i iskrzeniu oraz posiada przyłącze pozwalające na podłączenie odkurzacza. Ułatwia to zachowanie czystości także podczas prac związanych ze znaczną emisją pyłu.

Szlifierka rolkowa PRR 250 ES sprzedawana jest w praktycznej walizce razem z osłoną, rolką szlifierską 60 mm (ziarnistość 80) i uchwytem mocującym oraz z dwiema rolkami listkowymi o szerokości 10 i 60 mm. Sugerowana cena 589 zł.

Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład

Więcej o:
Copyright © Agora SA