Nowy Katalog IKEA 2014: Dom to frajda. Mieszkając z dziećmi.

Właśnie odbyła się oficjalna premiera nowego, 18-tego Katalogu IKEA 2014. Publikacja skupia się na życiu codziennym pod jednym dachem z dziećmi. Dla dzieci, najważniejszych ludzi na świecie, każda chwila spędzona z rodzicami jest bardzo ważna, a cały dom to dla nich najfajniejszy plac zabaw. IKEA stara się więc wspierać i inspirować swoich klientów w tworzeniu bezpiecznej i przyjaznej przestrzeni do wspólnego przebywania.

Zarówno w nowym katalogu (obowiązującym od września 2013 do lipca 2014), jak i w sklepach IKEA, Polacy znajdą mnóstwo inspirujących pomysłów i porad, jak urządzić dom, aby ułatwić rodzinie wspólne spędzanie czasu oraz uczynić codzienne życie jeszcze wygodniejszym dla wszystkich domowników. Dodatkowo nowe, niższe ceny sprawią, że urządzanie domu stanie się dla całej rodziny jeszcze większą frajdą. W katalogu nie zabrakło też wskazówek, jak żyć w sposób bardziej przyjazny dla środowiska, a jednocześnie bardziej oszczędny.

"IKEA od lat wspiera rodziny z dziećmi, tworząc rozwiązania idealnie dostosowane do ich potrzeb. W tym roku chcemy jeszcze bardziej skoncentrować się na tym, co w życiu rodzinnym jest najważniejsze - na byciu razem. Wiemy, że dzieci, najważniejsi ludzie na świecie, uwielbiają spędzać czas ze swoimi rodzicami, a to, czym w danym momencie się zajmujemy, nie ma aż takiego wielkiego znaczenia, gdy robimy to wspólnie. Może to być zabawa, pieczenie ciasteczek, sortowanie skarpetek czy po prostu leżenie na sofie - każda chwila ma znaczenie" - powiedziała Evelyn Higler, dyrektor generalny IKEA w Polsce. "W IKEA chcemy zawsze inspirować ludzi do dokonywania pozytywnych zmian w życiu. Zachęcamy więc rodziców, aby spojrzeli na swoje życie z dziećmi i swój dom w nowy, kreatywny sposób, aby wszyscy czuli się w nim lepiej każdego dnia" - dodała Evelyn Higler.

Przykładowe rozwiązania IKEA dla rodzin z dziećmi

Spędzanie czasu razem. Współcześnie, gdy wiele osób mieszka na małych powierzchniach, w domu przebywa się coraz rzadziej, a wykorzystanie nowoczesnych technologii w znacznym stopniu kształtuje kontakty międzyludzkie, szczególnie ważne jest, aby rodzina spędzała jak najwięcej czasu razem. Warto więc zaaranżować domową przestrzeń tak, aby dla wszystkich było to łatwiejsze. Kącik wypełniony poduszkami, gdzie można razem rysować, układać klocki lub po prostu się wylegiwać, wygodna sofa dla całej rodziny (najlepiej ze zdejmowanym pokryciem) czy duży stół, przy którym zjemy wspólny posiłek lub namalujemy obraz - to przykładowe rozwiązania IKEA stworzone z myślą o rodzinach z dziećmi. Dziecku znacznie łatwiej będzie czynnie uczestniczyć w domowych aktywnościach dzięki krzesełku Försiktig. Postawione w łazience umożliwi mu samodzielne dostanie się do kranu, będzie też mogło myć zęby razem z rodzicami lub popatrzeć, jak tata się goli, a mama robi makijaż. Z pewnością przyda się również w kuchni, aby pomóc w przygotowaniach do obiadu lub pieczeniu ciasta. Antypoślizgowa powierzchnia zapewni bezpieczeństwo.

Osobista przestrzeń. W domu każdy powinien mieć swoją osobistą przestrzeń, w której będzie się czuł bezpiecznie. Łóżka piętrowe to idealne rozwiązanie, zwłaszcza w mniejszych mieszkaniach - każde dziecko ma swoje własne, prywatne miejsce, a jednocześnie nie czuje się odizolowane od innych. Ponadto warto zadbać o to, aby dziecko miało swobodny dostęp do niektórych miejsc - dzięki haczykom zawieszonym w przedpokoju na poziomie dostosowanym do jego wzrostu, z łatwością samodzielnie przygotuje się do wyjścia na spacer, a na nisko zawieszonych półkach może układać swoje książeczki i zabawki. Warto wspomnieć, że w ofercie IKEA znajdują się produkty dla dzieci w różnym wieku, jak np. system przechowywania Stuva, dzięki którym mieszkanie może "rosnąć" i zmieniać się razem z nimi.

Bezpieczny dom. Rodzice z łatwością zapewnią bezpieczeństwo swoim pociechom, np. wykorzystując akcesoria IKEA z serii Patrull, takie jak ochraniacze narożne, zaślepki do gniazdek, blokady do drzwi, szuflad i okien czy antypoślizgowe maty do wanny.

Zabawa połączona z nauką. Dzięki serii Mala do malowania i prac ręcznych dzieci będą mogły dać upust swojej wyobraźni, tworząc kolorowe obrazy. Świetną zabawę zapewni też krzesło PS Lömsk, które dodatkowo pomoże dziecku nauczyć się, jak utrzymywać równowagę, natomiast latarka Ljusa na korbkę skłania do refleksji, skąd bierze się energia. Do przechowywania zabawek i zabawy jednocześnie świetnie nadadzą się przeźroczyste, kolorowe pojemniki - skrzynki na kółkach Vessla czy podwieszane, materiałowe półki Fangst.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.