Panoramiczne przeszklenia Schüco

Panoramiczne przeszklenia przesuwne Schüco ASS 77 PD łączą w sobie funkcjonalność i niezwykle elegancki design. Ich charakterystyczną cechą są duże powierzchnie przeszklone i brak barier przesłaniających widok na otoczenie.

Oferta firmy Schüco obejmuje przeszklenia w trzech wariantach termoizolacyjności, od super izolowanego (Super Insulated) poprzez wysoko izolowane (High Insulated), aż po nieizolowane cieplnie (Non Insulated). Ultranowoczesny charakter i harmonijna estetyka stolarki przekonała już architektów oraz inwestorów na całym świecie. Potwierdzeniem właściwości przeszkleń Schüco ASS 77 PD są przyznane w 2012 roku aż trzy prestiżowe nagrody: if product design award, if product design award gold oraz reddot design award best of the best.

Harmonijna architektura bez barier

Panoramiczny system przesuwny Schüco ASS 77 PD pozwala projektować imponujące przeszklone konstrukcje drzwi o maksymalnej przezierności, które można przesuwać za jednym naciśnięciem przycisku. Zewnętrzne ościeżnice zostały ukryte, zaś widoczna szerokość ram na styku skrzydeł może wynosić zaledwie 30 mm. Maksymalne wymiary skrzydeł mogą wynosić nawet do 3200 mm szerokości i 3500 mm wysokości. Możliwości kształtowania "transparentnej" architektury powiększy wkrótce innowacyjne naroże 90°, realizowane bez użycia słupka. Zlicowana zabudowa systemu zapewnia całkowitą eliminację jakichkolwiek przeszkód pomiędzy wnętrzem domu a tarasem. Dwutorowa lub trzytorowa (wersja HI) prowadnica pozwala na tworzenie różnych typów otwarć, zależnie od układu pomieszczenia i indywidualnych przyzwyczajeń. Przeszklenia są obsługiwane zdalnie, przez ukryty wewnątrz profilu mechanizm napędowy uruchamiany przyciskiem umieszczonym na zewnętrznym panelu. Innowacyjny system jezdny łatwo i bezszelestnie przesuwa nawet duże skrzydła o wadze do 500 kg.

Najlepsze pod względem parametrów

W zależności od indywidualnego zastosowania i potrzeb w zakresie ochrony cieplnej, można dobrać optymalne rozwiązanie spośród trzech wariantów różniących się współczynnikami przenikania ciepła.

Drzwi przesuwne Schüco ASS 77 PD.SI (Super Insulated) są dedykowane budynkom wysoko energooszczędnym i pasywnym. Zastosowane w nich innowacyjne materiały i technologie nanoszenia powłok pozwoliły uzyskać doskonałą izolacyjność cieplną na poziomie Uw od 0,84 W/m2K. W procesie kształtowania ciągłego połączono aluminium z nowoczesnym tworzywem sztucznym wzmacnianym włóknem szklanym (GFK). Optymalna głębokość skrzydła drzwiowego 77 mm sprawia, że możliwe jest wstawianie ciepłych pakietów szybowych o grubości nawet do 60 mm.

Stolarka z serii Schüco ASS 77 PD.HI w pełni odpowiada na potrzeby energooszczędnego budownictwa, dzięki bardzo dobremu współczynnikowi przenikania ciepła na poziomie Uw od 1,1 W/m2K.

Z kolei drzwi Schüco ASS 77 PD.NI doskonale sprawdzają się w przejściach do ogrodu zimowego, tworząc "szklaną" kurtynę. Oprócz ochrony cieplnej, drzwi z serii ASS 77 PD gwarantują bezpieczeństwo antywłamaniowe w klasie RC2 (WK2) i maksymalne bezpieczeństwo użytkowania zagwarantowane przez czujniki ruchu i nacisku.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.