Wielkoformatowa dachówka ceramiczna

Marka Braas wprowadziła na rynek nową dachówkę dużego formatu - Rubin 9V. Jest to największa dachówka ceramiczna w ofercie tego producenta.

Najnowszy produkt jest produkowany w Niemczech i należy do rodziny dachówek Rubin. Model 9V to dachówka wielkoformatowa i ma ponad 47 cm długości. Dzięki swoim imponującym rozmiarom minimalne zapotrzebowanie na 1 m2 wynosi jedynie 9,4 sztuki. Możliwość jej przesuwu wynosi aż 30 mm, co ułatwia pracę dekarzom i przyśpiesza pracę podczas budowy.

Instrukcje montażowe zalecają montować część dachówek za pomocą specjalnych klamer, również dostępnych w ofercie Braas . Które dachówki należy dodatkowo zabezpieczać klamrą? Wszystkie układane wzdłuż krawędzi (na przykład przy szczytach, okapach, kalenicy) oraz 30% dachówek połaciowych. W praktyce, rzeczywista liczba klamer do mocowania dachówek powinna być jednak ustalona przez projektanta dachu, na podstawie odpowiednich norm i wytrzymałości klamer systemowych Braas.

Dla każdej dachówki w ofercie ustalony jest najniższy zalecany kąt pochylenia połaci, który dla dachówek marki Braas wyznaczany jest w specjalnych tunelach aerodynamicznych. Najniższy zalecany kąt pochylenia połaci dla dachówki Rubin 9V wynosi 16 stopni.

Razem z dachówką podstawową dostępny jest komplet dachówek kształtowych i akcesoriów. Elementy systemu, takie jak kosze dachowe, stopnie i ławy kominiarskie, płotki przeciwśniegowe czy taśmy uszczelniająco-wentylacyjne pod gąsiory są z dachówką Rubin 9V kompatybilne i można je bez obaw montować - wszystkie razem stworzą solidny dach.

Dachówkę Rubin 9V można z powodzeniem stosować na każdym rodzaju dachu - zarówno nowym jak i remontowanym. Wszystkie dachówki Rubin 9V (również dachówki kształtowe dla tego modelu) marka Braas proponuje w klasycznej palecie kolorów, która pozwoli dopasować dach do każdego otoczenia. Oferowane są w kolorowych angobach (miedzianych, brązowych, antracytowych) i glazurach (kasztanowych, czarnych błyszczących).

Dachówka jest objęta 20-letnią gwarancją oraz dodatkowo 5-letnią gwarancją na działanie mrozu.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład

Więcej o: