Drzwi wejściowe do domów pasywnych

Na rynku pojawiła się linia nowych, bardzo ciepłych drzwi zewnętrznych - Porta EcoNord, o współczynniku przenikania ciepła Ud wynoszącym zaledwie 1,1 W/(m2K).

Rama skrzydła wykonana jest z wielowarstwowej klejonki dębowej dodatkowo wzmocnionej ceownikami stalowymi. Powierzchnia drzwi zabezpieczona jest przed działaniem czynników atmosferycznych trójwarstwowym systemem lakierowania. W wyposażeniu standardowym znajduje się ciepły próg Porta ThermControl, z przekładką termiczną wykonaną z wyselekcjonowanej klejonki dębowej, która redukuje straty ciepła. Dzięki swojej konstrukcji próg zabezpiecza dodatkowo przed wyraszaniem pary wodnej oraz przed powstawaniem mostków termicznych. Drzwi wyposażone są w podwójny system uszczelkowania na styku ościeżnica skrzydło po całym obwodzie, który gwarantuje znakomitą odporność systemu na warunki atmosferyczne - wiatr, wodę oraz temperaturę.

Drzwi posiadają zabezpieczenia antywłamaniowe w postaci zamków wielobolcowych klasy 4 ENV, wręgu francuskiego od strony zawiasowej (który uniemożliwia wyważenie drzwi) oraz przeszklenia antywłamaniowego klasy P4.

Za pomocą specjalnych zawiasów 3D można ustawić szczelinę między skrzydłem a ościeżnicą w pionie i w poziomie oraz siłę dolegania skrzydła do ościeżnicy. W wersji drzwi otwieranych do wewnątrz skrzydło w standardzie wyposażone jest w okapnik, który eliminuje możliwość zalewania progu podczas opadów deszczu połączonych z silnymi wiatrami.

Cena: od 4057,77 zł (brutto)

Producent: Porta Kmi Poland

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład

Więcej o: