Rozstrzygnięto międzynarodowy konkurs na nowoczesne rozwiązania łazienkowe - Jump the Gap
Konkurs Jump The Gap skierowany jest do młodych projektantów, studentów architektury oraz wzornictwa, którzy nie boją się prezentować odważnych projektów i potrafią postrzegać design przez pryzmat pasji jak również funkcjonalności. Główną nagrodą w konkursie jest 5 tysięcy euro, jednak dla młodych twórców liczy się przede wszystkim szansa na zaistnienie w międzynarodowym środowisku architektów, prestiż i uznanie wybitnych przedstawicieli świata architektury.
Międzynarodowe jury konkursu złożone z wybitnych przedstawicieli świata architektury na czele z Kazuyo Sejimą oceniało nowoczesne wzornictwo, kreatywne podejście oraz funkcjonalność zaproponowanych produktów. Właśnie te warunki spełnił zwycięski projekt "Still You" Sanny Völker i Marty Cuquet z Hiszpanii. Innowacyjny pomysł ergonomicznej toalety dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej stanowi połączenie niebanalnego designu, a przy tym jest odpowiedzią na realne potrzeby konsumentów i zmieniające się trendy społeczne. Specjalnie wyprofilowany kształt, odpowiednia wysokość (60 cm) oraz podpórka na ramiona pozwalają uniknąć niedogodności związanych z codziennym korzystaniem z łazienki.
Projekty Polaków, które znalazły się w finale piątej edycji Jump the Gap:
Lift, autorstwa Marty Szymkowiak, to umywalka, która dzięki specjalnemu pionowemu panelowi, po którym się porusza, może pełnić również funkcję prysznica. Dopasowuje się wysokością do potrzeb użytkownika oraz zapewnia oszczędność miejsca przeznaczonego na aranżację przestrzeni.
watAIR, propozycja Magdaleny Chudy i Aleksandra Gruszki, stanowi absolutną rewolucję w myśleniu o kąpieli. Pomysł wykorzystuje strumień wody pod zmiennym, dopasowanym do potrzeb użytkownika ciśnieniem. Woda, utrzymując ciało na odpowiedniej wysokości, pozwala na komfortowe korzystanie z urządzenia kąpielowego, również osobom z ograniczoną sprawnością ruchową.
Z kolei Exstream Aleksandry Lubaś jest innowacyjnym spojrzeniem na toaletę, a jego głównym założeniem jest oszczędność wody zużywanej na spłukiwanie. Użytkownik, w zależności od siły nacisku na pokrywę przedmiotu, sam decyduje o ilości, która zostanie wykorzystana do oczyszczenia przedmiotu.
Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład
-
Roboty kuchenne. Który model sprawdzi się najlepiej?MATERIAŁ PROMOCYJNY
-
Tego długo nie było w Lidlu! 5 sztuk za 15 złotych - domowy niezbędnik za grosze
-
Te sukienki weselne to pewniak na ważną uroczystość. Sprawdzi się na wiele okazjiMATERIAŁ PROMOCYJNY
-
SMEG - marka, która pobija designem wszystkie inne! Sprzęt stylizowany na lata 50. teraz w promocji
-
Wzorzyste poszewki na poduszkę już od 35 zł! Z motywem w kwiaty ożywią każde wnętrze
- W mieszkaniu w tym stylu chodzi o głęboki relaks i harmonię. Styl wellness to nie tylko łazienka jak spa
- Jak osłonić taras przed deszczem i wiatrem? Dzięki tym trikom odpoczniesz na tarasie nawet w chłodniejsze dni
- Spryskaj tym pomidory, a unikniesz zarazy. Prosty i naturalny oprysk z kuchennych składników
- Dolce vita we własnym mieszkaniu. Jak urządzić balkon w stylu włoskim?
- Najwęższy dom na świecie znajduje się w Polsce! Ludzie myśleli, że to klatka schodowa