Kod do drzwi zamiast klucza

Pęk kluczy, który nie mieści się w kieszeni, nerwowe ich poszukiwanie przed drzwiami do domu, odpowiednie oznakowanie klucza do bramy wejściowej, drzwi do garażu czy też drzwi wejściowych Któż z nas, choć raz nie marzył o tym, by móc wejść do domu bez konieczności otwierania zamka kluczem.

Konstruktorzy firmy Abus opracowali elektroniczną wkładkę CodeLoxx Standard, która pozwala na otwarcie drzwi bez tradycyjnego klucza. Zamiast niego mamy gałkę numeryczną, służącą do wprowadzenia kodu, w postaci kombinacji 4, 5, lub 6 cyfr. Potwierdzeniem prawidłowego kodu jest zielona sygnalizacja świetlna. dioda zamontowana w gałce zasilana jest 3 V baterią litową, która wystarcza średnio na 60 000 otwarć. Pulsujące światło diody oznacza niski poziom baterii i przypomina o jej wymianie. Mechanizm ma zasilanie awaryjne ESE, które umożliwi otwarcie zamka w przypadku wyczerpania baterii. Wkładkę wykonano ze stali szlachetnej, dzięki czemu jest odporna na korozję oraz uszkodzenia mechaniczne (na przykład zadrapania). Modułowa budowa wkładki umożliwia jej bezproblemowy montaż w każdych drzwiach.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład

Więcej o: