Wymiana pokrycia dachowego - akcja społeczna firmy Ruukki Polska

Zazwyczaj przy remontach dachów zamiast starego pokrycia stosuje się blachodachówkę. Wybór jej modelu nie może być jednak przypadkowy. Pokrycie z niego wykonane powinno być estetyczne, trwałe i najlepiej dostępne od ręki. Te wszystkie cechy ma oryginalna blachodachówka modułowa Finnera firmy Ruukki Polska.

Nowy materiał jest na tyle lekki, że nie jest dużym obciążeniem dla nadwyrężonej upływem czasu więźby dachowej. Dzięki temu najczęściej nie jest konieczne jej wzmacnianie. Niewielki format blachy - 1190 x 705 mm - sprawia, że układanie nowego pokrycia przebiega szybko i sprawnie.

Wymiana pokrycia nie jest łatwym przedsięwzięciem - nie tylko ze względu na stan starych dachów i potrzeby zachowania specjalnej ostrożności przy usuwaniu zniszczonego pokrycia, ale także z powodu obecności mieszkańców. Każda taka inwestycja wymaga odpowiedniego zaplanowania. Najpierw trzeba przygotować się do montażu, zorganizować budowę tak, aby przede wszystkim była bezpieczna dla domowników. Na szczęście blachodachówka Finnera - ze wzglądu na swój nieduży format dobrze sprawdzi się na niewielkich działkach. Nie potrzeba dużo miejsca, aby ją przechowywać, łatwo się ją transportuje na dach i właściwie wystarczą dwie osoby do montowania. Przy innych pokryciach blaszanych potrzebne są minimum cztery osoby.

Nowe dachy pokryte oryginalną blachodachówką Finnera nie tylko dobrze się prezentują, ale przede wszystkim są solidne i trwałe. Pod ciepłymi i suchymi dachami można zaplanować nowe, dodatkowe pomieszczenia.

Firma Ruukki Polska wspólnie z Fundacją Radia ZET zorganizowała akcję społeczną "Lepszy dach nad głową", która trwała od maja do października 2013. Dzięki niej zostało wymienione pokrycie na trzech dachach, wyłonionych w konkursie wśród Rodzinnych Domów Dziecka i Rodzin Zastępczych. Jako pierwszy wyremontowano dach Rodzinnego Domu Dziecka "Ala" w Strzelinie. W drugiej kolejności został ukończony dach Rodzinnego Domu Dziecka w Ząbrowie, a ostatni - domu Specjalistycznej Rodziny Zastępczej z Zabierzowa Bocheńskiego. Każdy z nich zyskał nowe czekoladowobrązowe pokrycie. Dzięki firmie Ruukki Polska motto akcji "Lepszy dach nad głową" nabrało konkretnych kształtów.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład

Więcej o: