Plebiscyt na najładniejsze oświetlenie świąteczne miast

Wystartował "Plebiscyt Miast" - coroczny, już piąty konkurs na najpiękniejsze iluminacje świąteczne w ramach akcji "Świeć się z Energą". Głosuj na swoje miasto - tytuł najpiękniej świątecznie oświetlonego miasta w Polsce 2013 roku czeka!

Gdy z początkiem grudnia miasta zaczynają zdobić świąteczne dekoracje, Grupa Energa zaprasza do udziału w "Plebiscycie Miast", dorocznym konkursie na najpiękniejsze iluminacje świąteczne, organizowanym w ramach akcji "Świeć się z Energą". Na zwycięskie miasto piątej edycji plebiscytu obok wyjątkowego wyróżnienia, czeka nagroda w postaci energooszczędnego sprzętu AGD, z przeznaczeniem na wybrany cel charytatywny.

Szczecin, Rzeszów, Warszawa, a może Bielsko-Biała? Jak co roku zapraszamy ponad 130 miast do akcji. Już po raz piąty wybierzemy "świetlną" stolicę Polski oraz zdjęcia, które najlepiej uwiecznią atmosferę świąt.

W dwuetapowym plebiscycie, na podstawie przesłanych przez urzędy miast zdjęć przystrojonych choinek, ulic, rynków czy placów, internauci wybiorą najpiękniej oświetlone miasto 2013 roku! Zwycięży miejscowość, która zdobędzie najwięcej głosów na profilu akcji na www.facebook.com/swiecsie. Dodatkowe informacje o akcji znajdują się w serwisie www.SwiecSie.pl.

Liderów z poszczególnych województw głosujący wybiorą w etapie wojewódzkim, który potrwa od 2 grudnia 2013 r. do 2 stycznia 2014 r. Następnie spośród 16 laureatów do 12 stycznia 2014 r. internauci wyłonią ogólnopolskiego zwycięzcę.

W dotychczasowych edycjach plebiscytu zwyciężał Rzeszów, Szczecin oraz Bielsko-Biała. Kto tym razem okaże się najlepszy? Jak co roku wszystko w rękach mieszkańców i wielbicieli miast, którzy swoją aktywnością i zaangażowaniem mogą pomóc nie tylko samej miejscowości w zdobyciu cennego tytułu. Każdy głos to też szansa na to, aby to właśnie do ich ulubionego miasta powędrował energooszczędny sprzęt AGD o wartości 10.000 zł ufundowany przez spółkę Energa Oświetlenie, który zostanie przeznaczony na wybrany cel charytatywny.

Plebiscyt Miast to doskonały sposób na promocję swojej miejscowości. Akcja pobudza lokalny patriotyzm, przyciąga tysiące uczestników, ale również angażuje miasto w pomoc potrzebującym - mówi Jarosław Kozłowski, koordynator projektu. - Z każdym rokiem widzimy coraz większą aktywność, nie tylko urzędów miast, ale również mieszkańców, którzy wykorzystują potencjał portali społecznościowych i serwisów online do motywowania znajomych do głosowania na swoich kandydatów. Do tej pory w świątecznej zabawie na facebooku włączyło się już ponad 100 tysięcy fanów. - dodaje.

Dodatkowo, po raz pierwszy w Plebiscycie Miast, każdy zwycięzca etapu wojewódzkiego może liczyć na nagrodę w postaci małego AGD - każde z 16 miast otrzyma ufundowany przez sklep.energa.pl zestaw o wartości 1.000 zł. Nagroda także będzie mogła trafić do domu dziecka, czy na inny wskazany przez miasta cel społeczny.

Konkurs fotograficzny - najlepsze i najciekawsze świąteczne zdjęcia!

Świeć się z Energą to również konkurs fotograficznym. Każdego, kto ma pomysł na to, jak uchwycić magię świąt i świątecznych iluminacji w obiektywie aparatu zapraszamy na www.SwiecSie.pl. Konkurs staruje już 5 grudnia! Najlepsze zdjęcia w kategoriach "Mój Dom" oraz "Moje Miasto" wyłoni jury konkursu pod przewodnictwem Lidia Popiel - fotografki, wykładowczyni w Warszawskiej Szkole Filmowej.

Na autorów najlepszych fotografii czeka mnóstwo atrakcyjnych nagród; warsztaty fotograficzne, wysokiej jakość sprzęt elektroniczny oraz fotograficzny. Dodatkowo nagrodzone zostaną zdjęcia, które zdobędą najwięcej głosów internautów.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład

Więcej o: