Nowe zmywarki do zabudowy Miele G 6000

Zmywarki do zabudowy Miele G 6000 uzupełniają pozostałe wyposażenie kuchni za sprawą zastosowania wzorniczych elementów charakterystycznych dla całej kolekcji 6000 oraz wykorzystując nowoczesną, inteligentną technologię do pracy urządzenia.

Nowe zmywarki współgrają z pozostałym wyposażeniem kuchni marki Miele za sprawą zastosowania elementów charakterystycznych dla całej generacji 6000 (np. stalowych listew o identycznej wysokości w przypadku modeli z widocznym panelem czy jednakowej koncepcji obsługi).

Jednak nie samym designem człowiek żyje, czas przyjrzeć się temu, co w zmywarkach G 6000 najistotniejsze: inteligentnej technologii. Zacznijmy od sterowania - topowy model z widocznym panelem wyposażono w wygodny, 5-wierszowy wyświetlacz TFT z umiejscowionymi po bokach sensorami. Jego znakiem szczególnym jest przewodnik dla użytkownika oraz biały kolor czcionki. Programy lub funkcje do wyboru podświetlone są na kolor bursztynowy. Duży wyświetlacz ułatwia obsługę i jest bardzo czytelny. Modele w pełni zintegrowane kuszą z kolei nową koncepcją obsługi z dwuwierszowym wyświetlaczem oraz panelem ze stalowymi "przyciskami" obsługi. Cudzysłów nieprzypadkowy: dzięki funkcji Touch on Metal wystarczy tylko lekko dotknąć specjalnego wgłębienia zaznaczonego na panelu. Potwierdzeniem wyboru funkcji jest sygnał dźwiękowy. Szczególną zaletą tego rozwiązania jest bardzo łatwe utrzymanie panelu w czystości oraz jego elegancki, purystyczny wygląd.

Pora na najbardziej widowiskową funkcję debiutujących zmywarek, która oparta jest na pukaniu. W świecie projektowania wnętrz kuchennych tryumfy święci minimalizm i w ślad za tym fronty pozbawione uchwytów: opracowana przez Miele technologia Knock2open idealnie pasować będzie do tej koncepcji. Umożliwia całkowicie niewidoczną zabudowę zmywarki, bez konieczności mocowania uchwytu na froncie. Wystarczy tylko 2 razy stuknąć we front urządzenia, a uchyli się on automatycznie na 10 cm. Trzeba dodać, że system ignoruje dźwięk stukania na blacie roboczym i sąsiadujących frontach - nie dojdzie więc do przykrych nieporozumień.

Z obiektywnych powodów użytkownicy w pełni zintegrowanych modeli nie mieli do tej pory komfortu szybkiego sprawdzenia, ile czasu pozostało do końca mycia i suszenia naczyń. Inżynierowie Miele i na to znaleźli sposób: ledowe wskaźniki TimeControl pozwalają na szybką kontrolę stanu pracy zmywarki. Godzinę przed końcem programu aktywowane są 4 dyskretne wskaźniki LED, rozbłyskujące w szczelinie frontu od lewej do prawej strony w odstępach 20 min. W miarę postępów programu stopniowo wygaszane są kolejne diody. Na zakończenie automatycznie włącza się funkcja suszenia AutoOpen - drzwi urządzenia uchylają się, zapewniając lepszą cyrkulację powietrza.

To między innymi ta ostatnia funkcja odpowiada za to, że nowe urządzenia osiągają niezwykłe wyniki w klasyfikacji energetycznej - większość modeli może pochwalić się klasą A+++. Znaczenie zredukowano też zużycie wody. W przypadku programu Automatic osiągnięto wartość na poziomie 6,5 litra, a więc dużo mniej, niż zapełnienie zlewu w trakcie mycia ręcznego.

Warto na zakończenie wymienić też to, co w nowych zmywarkach się nie zmieniło - czyli docenione już przez użytkowników wcześniejszej generacji rozwiązania wciąż dostępne "Tylko w Miele". Nowe urządzenia odziedziczyły m.in. niezwykle funkcjonalną szufladę 3D umożliwiającą "parkowanie" nawet największych kuchennych akcesoriów oraz eleganckie oświetlenie LED BrillliantWhite, ułatwiające załadunek oraz rozładunek koszy.

Zgodnie z normą Miele wszystkie poddawane są testowi trwałości odpowiadającemu 7500 cykli mycia, co oznacza 20 lat standardowego użytkowania.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład

Więcej o: