Tapeta magnetyczna - przypinanie, rysowanie i pisanie na ścianie

Ściany zwykle ozdabia się farbą w dowolnym kolorze lub tapetą, aby nadać im ciekawą fakturę, czy połysk. Ale to nie wszystko. Zupełnie inny wymiar zyskają one dzięki ?Magic Board System? - tapecie magnetycznej marki Benjamin Moore.

"Magic Board System" to połączenie farby tablicowej Chalkboard Paint 308 marki Benjamin Moore i tapety magnetycznej Magnetic Wallpaper . Malując tapetę o magnetycznych właściwościach farbą tablicową w dowolnym kolorze z palety Benjamin Moore ściany przestaną być jedynie dekoracją. Staną się miejscem twórczych ekspresji, nauki i zabawy, uwieczniania miłych wspomnień. Magnesami można przyczepić do nich ulubione fotografie lub rysunki, a następnie je podpisać. Bez wiercenia, odmierzania i ryzyka, że jak coś się nam nie spodoba, to nie da się tego zmienić bez małego remontu.

Systemowe produkty

Chlkboard Paint 308 to wodorozcieńczalna, lateksowa farba akrylowa, która przekształca powierzchnie wewnętrznych ścian i elementów np. blatów stolików lub fragmentów innych mebli w tablice, po których można pisać i rysować kredą (może służyć do renowacji tradycyjnych tablic szkolnych).

Tapeta magnetyczna (fizelinowa) jest wykonana z trwałego, bardzo gładkiego włókna szklanego, zawierająca w swej strukturze specjalną warstwę metaliczną, silnie przyciągającą magnesy. Dostępna jest w brytach o szerokości 0,95 m i długości 5,2 m (oferowana jest w systemie sprzedaży na "metry bieżące"). Tapeta ma certyfikat ogniowy wg DIN EN 13501-1:2007 z klasyfikacją B-s1, d0 (w Polsce klasa A1).

Tapeta magnetyczna z wbudowaną warstwą metaliczną po zamalowaniu kolorową farbą tablicową nie straci swojej mocy przyciągania magnesów. Zupełnie inaczej jest w przypadku farb magnetycznych. Nie tylko występują one w bardzo ograniczonej gamie kolorów (zazwyczaj w kolorze czarnym), ale po nałożeniu na nie farby (choćby tablicowej), w wybranym odcieniu, praktycznie tracą swoje magnetyczne właściwości.

Tapeta magnetyczna jest bardzo elastyczna, dzięki czemu da się ją przykleić do ścian o różnym profilu (na przykład zaokrąglonej). Można też wyciąć z niej dowolną formę i tylko na fragmencie ściany stworzyć przestrzeń do przypinania informacji i robienia zapisków. Jeśli w danym momencie podejmiemy decyzję o całkowitej zmianie zawartości naszej magicznej tablicy, wystarczy zdjąć z niej przyczepione elementy i całą powierzchnię zmyć wilgotną szmatką.

Dzięki systemowi MBS magnetyczno-kredowa tablica ukryta w ścianie nie zajmuje dodatkowej przestrzeni, jest znacznie bardziej estetyczna i może być eksponowana w zależności od potrzeb. Można ją wyróżnić atrakcyjną ramką.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.