Grzejniki konwektorowe Purmo - Aura Comfort i Aura Basic

Purmo Aura to nowa linia grzejników konwektorowych, które sprawią, że nawet pomieszczeniom z dużym przeszkleniem łatwo zapewnić komfort cieplny. Moc i wydajność, przy niewielkich rozmiarach, to cechy charakterystyczne modeli Aura Comfort, Aura Basic oraz naściennych grzejników Aura Slim.

Nowe modele grzejników konwektorowych Aura Comfort i Aura Basic to rozwiązanie stosunkowo tanie i efektywne. Ich wysoka moc sprawia, że nawet duże pomieszczenia nagrzewają się bardzo szybko. Działanie sił konwekcji, czyli wydmuchiwanie ciepłego powietrza w górę powoduje, że w pomieszczeniach z dużymi przeszkleniami szyby nie pokrywają się rosą.

Ogrzewanie konwekcyjne wykorzystuje efekt unoszenia się ciepłego, ogrzanego powietrza w całym pomieszczeniu na zasadzie cyrkulacji. Grzejniki konwektorowe Purmo Aura niwelują odczucie chłodu bijącego od dużych przeszklonych powierzchni, nawet gdy na zewnątrz panują minusowe temperatury. Ogrzewanie konwektorowe jest niezawodne, bezpieczne i łatwe w obsłudze. Grzejniki mają niewielkie rozmiary i wysoką estetykę wykończenia. Są dostępne w bogatej palecie kolorów RAL, można je więc łatwo dopasować do aranżacji wnętrza.

Aura Basic - bazowe źródło ciepła w stalowej obudowie

Basic - [to z ang. określenie słów: podstawowy, fundamentalny i zasadniczy]. A zatem Aura Basic to postawa komfortu cieplnego w pomieszczeniach przeszklonych. Szybko nagrzeje pomieszczenia - zarówno w biurach, salonach, jak i ogrodach zimowych, a także w witrynach sklepowych, gdzie niedopuszczalny jest widok zaparowanych szyb. Elementem grzejnym jest miedziano - aluminiowy wymiennik ciepła ukryty w estetycznej obudowie stalowej, od góry osłonięty perforowaną kratką stalową. Obudowa grzejników nie nagrzewa się bezpośrednio od czynnika grzewczego, co zapobiega utracie energii poprzez promieniowanie do powierzchni szklanych, obniżając tym samym koszty eksploatacyjne. Purmo Aura Basic to grzejnik stojący na podłodze. Montowany jest do niej za pomocą estetycznych konsol montażowych. Kratka górna modelu Basic jest wykonana ze stali i jest dostępna w kilku wariantach perforacji.

Aura Basic - dane techniczne:

- Szerokość: 146, 186, 236 mm

- Długość: od 600 do 2900 mm

- Wysokość: 90, 140, 240, 280 mm

- Temperatura maksymalna: 110 st.C

- Cena: od 578 PLN do 2607 PLN netto

Aura Comfort - subtelny i stylowy, o dużej mocy

Comfort - [z ang. oznacza wygodę, luksus]. Aura Comfort to także grzejnik konwektorowy montowany do podłogi. Różni się od swojego poprzednika ozdobną, trwałą, ażurową, wykonaną z aluminium kratką, przez którą wydobywa się ciepłe powietrze. Zaprojektowany bardzo estetycznie i elegancko Aura Comfort zapewni ciepło w pomieszczeniach reprezentacyjnych, gdzie będzie nie tylko ogrzewać, ale i zdobić.

Aura Comfort - dane techniczne:

- Szerokość: 96, 146, 186, 236 mm

- Długość: od 600 do 2900 mm

- Wysokość: 90, 140, 240, 280 mm

- Temperatura maksymalna: 110 st.C

- Cena: od 545 PLN do 3132 PLN netto

Aura Slim - naścienne grzejniki konwektorowe

Dobrym uzupełnieniem grzejników konwektorowych Aura Basic i Aura Comfort są ich odpowiedniki zawieszane na ścianie - Aura Slim Basic i Aura Slim Comfort. Gładkie grzejniki spełniają - pozornie wykluczające się - wymagania dotyczące minimalizacji wymiarów do osiągania maksymalnej mocy cieplnej przy jednoczesnym zachowaniu eleganckiego wyglądu. Dzięki niewielkim wymiarom nie przykuwają uwagi, a jednocześnie bardzo wydajnie ogrzewają pomieszczenia, nie zabierając wiele przestrzeni na ścianach.

Aura Slim Basic oraz Comfort - dane techniczne:

- Szerokość: 80, 130, 180, 230 mm

- Długość: od 400 do 2000 mm

- Wysokość: 140, 240, 280, 350, 500, 650 mm

- Temperatura maksymalna: 110 st.C

- Cena: od 499 PLN do 2416 PLN netto

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład

Więcej o: