Projekty domów: mały dom z wbudowanym tarasem

Projekt tego domu, z założenia całorocznego, został pomyślany również jako propozycja domku letniskowego. Stąd też duże znaczenie w bryle domu ma przestrzeń zarezerwowana na taras. Na rzucie wygląda jak kolejny, wrysowany w plan budynku pokój.

Metryczka domu:

Powierzchnia zabudowy: 112,8 m2

Powierzchnia użytkowa: 70,9 m2

Wysokość: 5,05 m

Szerokość elewacji frontowej: 14,5m

Minimalne wymiary działki: 19,4x20,5 m

Dach: wielospadowy - kąt nachylenia 25 stopni

Kubatura: 349 m3

Projekt: architekt Tomasz Szubelak, Archiprogress - Pracownia Architektoniczna, www.archiprogress.pl, www.malydom.com.pl

Mały, całoroczny dom, z propozycją korzystania z niego jako z domku letniskowego, został zaprojektowany na planie litery "L". W projekcie wyraźnie można wyodrębnić strefę dzienną z salonem oraz aneksem kuchennym, część techniczną z kotłownią, wiatrołapem, korytarzem oraz garażem, jak również cześć prywatną z dwoma sypialniami i łazienką.

Na szczególną uwagę zasługuje obszerny, zadaszony taras. Dostęp do niego został zapewniony z pokoju dziennego, aneksu kuchennego, a także z sypialni rodziców. Rzut domu skupia się wokół tarasu, umożliwiając tym samym jego osłonę z dwóch stron. Utworzony w ten sposób zakątek, wraz z podcieniami daje schronienie przed wiatrem i słońcem.

Technologia budowy domu

- fundamenty: żelbetowe;

- ściany - dwuwarstwowe: bloczki porotherm 19 cm + docieplenie 15 cm

- strop - gęstożebrowy

- pokrycie dachu - płytki włóknisto-cementowe

- ściany działowe - szkieletowe

- drzwi tarasowe oraz balkonowe o podwyższonej izolacyjności akustycznej

Orientacyjny koszt całkowity*:

Stan surowy: 108 730 zł

Stan deweloperski: 162 330 zł

Pod klucz: 206 740 zł

* Powyższe wyceny są orientacyjne, ponieważ oparte o wskaźniki obliczeniowe. Na etapie zlecenia wykonania projektu budowlano-wykonawczego (na życzenie klienta) może zostać wykonany dodatkowo kosztorys i podana bardziej przybliżona wycena.

* Powyższa wycena nie obejmuje kosztów wykonania tarasu, podjazdu oraz zestawu ślusarki aluminiowej.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład

Więcej o: