Katalog Castorama - Ogród 2014

W katalogu Ogród 2014 Castorama prezentuje najnowszą ofertą mebli, roślin, narzędzi i akcesoriów przeznaczonych do małych i dużych powierzchni, a także inspirujące aranżacje balkonów i ogrodów. Poza ofertą produktową katalog zawiera wiele innowacyjnych rozwiązań, praktycznych porad, a nawet przepisów kulinarnych.

Wiosna inspiruje do obudzenia naszych ogrodów, tarasów i balkonów z zimowego snu oraz odświeżenia ich po zimie, podobnie jak nowy katalog Castoramy - Ogród 2014. Znajdziemy w nim m.in. zbiór nowatorskich aranżacji. Dla osób, które szukają pomysłów, jak odmienić swój ogród, z pewnością będą one cennymi wskazówkami, które pozwolą urządzić przestrzeń zgodnie z najnowszymi trendami i preferowanym stylem (nowoczesnym, autentycznym, eleganckim lub multikolor). Zaprezentowane na 240 stronach produkty zostały podzielone na cztery działy: relaks w ogrodzie, prace w ogrodzie, rośliny i aranżacja przestrzeni.

Relaks w ogrodzie - Przestrzeń to nie problem, nawet na niewielkiej powierzchni można stworzyć ogród, który będzie funkcjonalny i atrakcyjny wizualnie. Szeroki asortyment mebli balkonowych pozwoli zbudować ogródek z ziołami lub kameralny kącik na świeżym powietrzu, który stanie się idealnym miejscem na zjedzenie śniadania w niedzielny poranek czy relaks przy ulubionej lekturze. Aby zaoszczędzić miejsce, można wybrać sztaplowane krzesła lub składane meble. Nawet w przypadku niedużych przestrzeni powinniśmy pamiętać o dodatkach. Donice czy lampki solarne to świetne rozwiązanie nie tylko do dużego ogrodu.

Pod hasłem "Relaks w ogrodzie" można znaleźć w katalogu meble ogrodowe, grille, baseny, place zabaw, leżaki, parasole, pawilony i poduszki.

Zdecydowana większość przedstawionych kolekcji mebli i produktów drewnianych posiada certyfikat FSC, co oznacza, że do ich wyrobu zostały użyte surowce pozyskane z lasów certyfikowanych w systemie, który gwarantuje odpowiedzialną gospodarkę zasobami leśnymi na świecie. Daje to klientowi gwarancję, że to co kupuje, zostało wyprodukowane z poszanowaniem prawa i środowiska naturalnego.

Prace w ogrodzie toczą się w niezmiennym cyklu wyznaczonym porami roku. W katalogu można znaleźć kalendarz ogrodnika (str. 174), który pozwala właściwie zaplanować działania na cały rok. Nieodzowne dla efektywnej pracy są dobre narzędzia, bez których pielęgnacja roślin nie byłaby możliwa. Tegoroczna oferta Castoramy prezentuje szeroki asortyment kosiarek, podkaszarek i akcesoriów do nawadniania, dzięki którym każdy trawnik może być idealny. Produkty są starannie pogrupowane, przez co wybór jest jeszcze prostszy. Warto zainteresować się również narzędziami, które pomogą w ciężkich pracach. Dzięki takim sprzętom jak elektryczne nożyce do cięcia żywopłotu czy pilarka do cięcia drewna, ogród będzie zadbany, a jego pielęgnacja dużo łatwiejsza. Katalog premierowo prezentuje również myjki wysokociśnieniowe, które ułatwiają pielęgnację elewacji, podjazdu, a także mycie samochodu. Ekonomicznym i ekologicznym rozwiązaniem będzie wybór urządzenia, które może pobierać wodę ze zbiornika wodnego (np. z jeziora czy sadzawki).

Rośliny. Podstawą pięknego ogrodu są starannie dobrane i wypielęgnowane rośliny. Poświęcony im dział prezentuje szeroki asortyment różnych gatunków drzew, krzewów oraz kwiatów, które można zasadzić w swoim ogrodzie lub na balkonie. W tej części znajdziemy też propozycję ziół, pnączy, donic i pergoli. Katalog zawiera również szereg porad i szeroką ofertę środków ochrony roślin, dzięki której ogród będzie zdrowo rozkwitał. Ważnym elementem całorocznej pielęgnacji są nawozy, których nie brakuje w nowej ofercie. Aby móc w pełni cieszyć się chwilami na świeżym powietrzu, należy zadbać o skuteczną ochronę przed owadami. Nowością w tegorocznym wydaniu katalogu są moskitiery oraz lampy przeciw komarom.

Aranżacja przestrzeni. Niezależnie od wielkości powierzchni jaką dysponujemy, nasz ogród powinien być wygodny, funkcjonalny i bezpieczny. Katalog prezentuje szeroki asortyment produktów, dzięki którym można stworzyć przestrzeń dopasowaną do naszych potrzeb. W tegorocznym wydaniu można znaleźć między innymi płytki i deski tarasowe, różnego rodzaju ogrodzenia, kostkę brukową, a nawet bramy garażowe. Dzięki zaprezentowanym akcesoriom otoczenie naszego domu spełni wszystkie wymogi idealnie zaprojektowanej przestrzeni. W tym rozdziale znajdują się również domki narzędziowe, pokrycia dachowe, jak i preparaty do impregnacji oraz pielęgnacji drewna. Zwieńczeniem aranżacji jest oświetlenie. Prezentowane lampy solarne, dzięki zasilaniu energią słoneczną są ekologiczne i nie wymagają dodatkowej instalacji przewodów elektrycznych, co pozwoli zaoszczędzić czas i pieniądze.

Katalog Castoramy - Ogród 2014 to propozycja produktów w najlepszych cenach na rynku oraz pakiet porad i wskazówek, nieocenionych przy projektowaniu przestrzeni wypoczynkowych na świeżym powietrzu czy pielęgnacji ogrodu. Będzie on dostępny bezpłatnie we wszystkich sklepach sieci Castorama na terenie całego kraju już na początku sezonu ogrodowego.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.