Moda na minimalizm - nowe trendy w projektach schodów wewnętrznych Rintal Polska

Śledząc aktualne kanony w planowaniu wystroju wnętrz, nasuwa się jeden wniosek: przestrzeń mieszkalną zdominował wysublimowany minimalizm i zabawa formą. Trendowi temu hołdują także projektanci schodów wewnętrznych, przedstawiając modele w luksusowej odsłonie, nadającej pomieszczeniom indywidualnego charakteru i smaku.

Włoscy projektanci schodów wewnętrznych zaskakiwali nie raz. Wyznaczając świeże i innowacyjne trendy, proponują modele spełniające nie tylko funkcjonalną rolę. Wraz ze wzrostem znaczenia schodów, jako elementu wyposażenia przestrzeni mieszkalnej i biurowej, pojawiają się bowiem propozycje wychodzące szerokim łukiem poza szablonowe i utarte rozwiązania. Trend ten można zaobserwować w nowych modelach schodów do wnętrz Rintal Polska, gdzie architekci postawili na ponadczasowe hasło "Miesa van der Rohe" (z tłumaczenia: "Mniej znaczy więcej").

Sagitta Rintal Polska (zdjęcie) to schody o lekkim, smukłym kształcie oraz nowoczesnym wyglądzie, pokazującym minimalizm w swej najbardziej eleganckiej odsłonie. Będą przyciągać wzrok surową, stalową konstrukcją połączoną ze szklaną balustradą.

Z kolei schody ze stopniami z litego drewna - model Aira Rintal Polska (zdjęcie) - to luksusowa propozycja oparta na niecodziennej konstrukcji, dzięki której schody sprawiają wrażenie lewitujących w przestrzeni. Z jednej strony oparte na metalowych trzpieniach mocowanych w ścianie, z drugiej - hartowanych elementach szklanych. Chłodna forma kontrastuje tutaj z ciepłymi elementami w postaci drewnianych stopni. To połączenie minimalistycznej elegancji z tradycją, wzbogaci nawet najbardziej surowe wnętrza.

Schody Futura Rintal Polska (zdjęcie) stanowią kompozycję szklanych balustrad i elementów stalowych, nadających temu modelowi wyrafinowaną linię. Te zgrabne schody, w swej minimalistycznej formie i surowej elegancji, zdobędą uznanie miłośników nowoczesnych wnętrz, jasnych, pełnych światła i przestrzeni pomieszczeń.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład

Więcej o: