Gres imitujący beton

We współczesnych aranżacjach wnętrz określenie o ?domach z betonu? nabrało zupełnie innego skojarzenia niż w latach 70 i 80-tych. Przestrzeń, w której wykorzystano takie elementy nabiera nowoczesnego charakteru, budzi skojarzenia z wielkomiejskim loftem, wciąż supermodnym i pożądanym. Dla projektantów marki Ceramstic, docenionych za kolekcję Loft Perłami Ceramiki 2013, naturalnym kierunkiem stało się opracowanie kolejnych innowacyjnych płytek z betonem w tle.

Beton we współczesnej architekturze kojarzy się, już nie z post PRL-owską konstrukcją przytłaczających molochów, a z minimalistycznym, ale jakże wysmakowanym, stylem industrialnym rodem ze Stanów Zjednoczonych czy choćby Skandynawii. Transformacji estetycznej uległa cała cementowa kategoria. Poszukiwania zastosowań tego surowca we wnętrzach rozpościerają się coraz głębiej i dalej. Już nie tylko mamy płyty betonowe na ścianach, blaty kuchenne, ale także umywalki, fotele, komody czy stoły. Jakby tego było mało beton łączy się z innymi strukturami czy surowcami, naśladuje je bądź przejmuje faktury. Korzystając z ich zalet uzupełnia swymi niezaprzeczalnie użytecznymi atutami i "wprasza się" do aranżowanych przestrzeni wszędzie tam, gdzie komfort i piękno mają największe znaczenie.

Mniej znaczy więcej

Funkcjonalność i estetyka to naczelne wartości dobrego designu, stworzenie przedmiotu spełniającego oba kryteria to marzenie wielu projektantów. Kreatorom gresu szkliwionego Cementwood i Carpet z kolekcji Loft ta sztuka zdecydowanie się udała. Połączenie surowej betonowej bazy ze strukturą drewna, zachowując jego naturalną fakturę i przebarwienia, w kategoriach estetycznych, dla wielu klientów może być spełnieniem marzeń o industrialnym klimacie z domieszką ciepłej drewnianej podłogi. Płyta Carpet ze swym misternym wzorem rodem z perskiego dywanu zachwyci miłośników subtelnych ornamentów i rękodzielnych zdobień.

"Oba gresy zostały zaprojektowane w ten sposób by, po ich ułożeniu, obserwować zróżnicowane przetarcia i przejścia tonalne, będące odzwierciedleniem naturalnego zużycia posadzki" - komentuje mówi Joanna Ciecierska, stylistka marki Ceramstic. "Z uwagi na swoje właściwości, wysoką wytrzymałość i uniwersalność zastosowań, idealnie sprawdzą się zarówno na ścianie i podłodze pomieszczeń mieszkalnych, a także komercyjnych o średnim i dużym natężeniu ruchu."

Obie płytki korespondują z całością kolekcji Loft, w tym Concrete w satynie i Concrete błysk, świetnie ją uzupełniając. Linia loftowa Ceramstic komponuje się dobrze z drewnem, cegłą, skórą czy chromowanymi okuciami we wnętrzach.

Wymiary i ceny płytek

- Gres szkliwiony Loft Cementwood 60x60 cm - ok. 89 zł/m2

- Gres szkliwiony Loft Carpet 60x60 cm - ok. 89 zł/m2

- Gres szkliwiony Loft Concrete satyna 60x60 cm - ok. 89 zł/m2

- Gres szkliwiony Loft Concrete błysk 60x60 cm

- Glazura Loft Concrete 30x60m2 - ok. 80 zł/m2

- Glazura Loft Carpet 30x60m2 - ok. 82 zł/m2

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład

Więcej o: