Kanadyjska taśma malarska

Odnawianie ścian to kilkuetapowy proces. Tu wszystko ma znaczenie. By uzyskać zadawalający efekt warto przeanalizować każdy szczegół. Nawet to, jaką taśmę malarską wybrać.

Na forach poświęconych remontom aż roi się od problemów z tym związanych. Najbardziej popularne, żółte taśmy malarskie nie jednej osobie spędziły sen z powiek. Przykleisz za mocno lub usuniesz po kilku dniach, a odklei się wraz z warstwą farby. Gdy za lekko, wtedy podczas malowania farba będzie pod nią podciekać. Jak uniknąć takich sytuacji?

Zanim przykleisz

Najważniejszym etapem w odnawianiu ścian jest przygotowanie podłoża. Ma ono decydujący wpływ na każdą kolejną fazę prac malarskich. Proste, gładkie i prawidłowo zagruntowane ściany zwiększają przyczepność farby nawierzchniowej. Dzięki temu nie ma ryzyka, że dostanie się ona pod taśmę, czy odejdzie przy jej odklejaniu.

Wybierając odpowiednią taśmę należy wziąć pod uwagę następujące parametry. Do jakich podłoży można ją przykleić i jak długo nie zdejmować oraz w jakich warunkach się sprawdzi: wewnątrz, czy na zewnątrz, na mocnych czy delikatnych powierzchniach (świeże warstwy malarskie, efekty dekoracyjne).

Walka z czasem

To już przeszłość. Na rynku dostępne są taśmy, których nie trzeba odklejać od razu po zakończeniu malowania. Kanadyjska marka Painter's Mate Green oferuje takie, które mogą pozostać wewnątrz na ścianie 8, a nawet 30 dni. A to za sprawą innowacyjnej technologii produkcji kleju i specjalnego papierowego nośnika. W zależności od mocy kleju taśma może mieć inne zastosowanie. W przypadku 30-dniowej - Painter's Mate Green Delicate Painting Tape - jest ona słabsza, przez co idealnie nadaje się do delikatnych powierzchni, jak świeże wymalowania, aplikacji czasochłonnych efektów dekoracyjnych, czy tapet. Nie ma ryzyka, że taśma po takim czasie stwardnieje, klej pozostanie na podłożu, czy zrywając ją ze ściany odejdzie wraz z farbą.

Bardziej uniwersalną, 8-dniową - Painter's Mate Green 8-Day Painting Tape - można nakleić nie tylko na ścianę, ale też drewno, szkło, czy tworzywa sztuczne. Nadaje się do wszystkich rodzajów farb i lakierów. Poza tym występuje w czterech szerokościach: 48, 24, 36 i bardzo poszukiwanej 6 mm. Ta ostatnia z pewnością ułatwi wykonywanie takich efektów dekoracyjnych, jak imitacje fug cegły, czy spoin kamienia.

Dzięki temu, że maksymalnie udało się wydłużyć czas, jaki taśma może pozostać na ścianie, znacznie łatwiej jest zaplanować remont. Z wyprzedzeniem zabezpieczyć wybrane krawędzie ścian i inne elementy, a malowanie rozpocząć nawet kilka dni później, bez obawy, że taśmy nie da się w całości i bez uszczerbku dla odnawianej powierzchni usunąć.

Dodatkowo klej zastosowany w taśmach Painter's Mate Green jest odporny na działanie promieni UV, dzięki czemu nie ma obawy, że w upalne dni będzie wysychał, a po jej zdjęciu pozostanie na ścianie.

Kolor ma znaczenie

Marka Painter's Mate Green, aby ułatwić klientom wybór swojego produktu, postanowiła zastrzec charakterystyczny dla swoich taśm odcień zieleni.

Wyłącznym dystrybutorem produktów w Polsce jest firma BM Polska Sp. z o.o., oferująca również farby marki Benjamin Moore.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład

Więcej o: