Nowy system mebli kuchennych w sklepach Ikea

1 kwietnia 2014 roku do asortymentu Ikea w Polsce wchodzi zupełnie nowy system mebli kuchennych Metod. Klienci sklepów będą mogli poznać jego zalety, odwiedzając przebudowane działy kuchenne, gdzie czeka na nich prawie 150 unikalnych aranżacji kuchni w stylu nowoczesnym, tradycyjnym oraz skandynawskim.

System kuchenny Metod jest oparty na modułach będących wielokrotnością 20 cm, które można dowolnie dobierać i zestawiać, co znacznie ułatwia zaaranżowanie kuchni i dopasowanie jej do dostępnego metrażu oraz układu przestrzennego. Jest to dobre rozwiązanie zwłaszcza dla małych powierzchni czy pomieszczeń o niestandardowych kształtach, takich jak skosy. Nowe meble bez trudu poradzą sobie również z zagospodarowaniem przestrzeni przy oknach czy przewodach wentylacyjnych. Ponad to pasują nie tylko do kuchni - można je wykorzystać do aranżacji przestrzeni w innych pomieszczeniach w domu.

Kuchnia na miarę Twoich potrzeb i gustu

System Ikea Metod to jeszcze większy niż dotychczas wybór mebli i dodatków do kuchni - szafek wiszących i stojących oraz szuflad o różnych wysokościach, szerokościach i głębokościach, a także drzwi, frontów czy uchwytów.

Obudowy w dwóch kolorach: białym i czarno-brązowym oraz fronty o różnych fakturach i barwach, w nowych wymiarach (od szuflad o wysokości 10 cm po dwumetrowe drzwi) umożliwiają aranżację kuchni zarówno w stylu tradycyjnym, jak i nowoczesnym. Dodatkowo w systemie modułowym drzwi i fronty szuflad mogą być rozmieszczane dowolnie, dzięki czemu wygląd zewnętrzny kuchni jest niezależny od organizacji wnętrza - można mieć dużo widocznych drzwiczek i szuflad albo schować je za jednym lub kilkoma frontami. Z szafek ściennych, stojących i blatów możesz też stworzyć wolno stojące rozwiązania do przechowywania rzeczy i w razie potrzeby domontować do nich 28-centymetrowe nogi. Interesujące dodatki pozwolą nadać kuchni bardziej wyrazisty styl, np. małe, kolorowe szafki Tutemo ubarwią kuchnię w stylu skandynawskim, a półki Stenstorp świetnie sprawdzą się w kuchni tradycyjnej.

Szafki kuchenne są zintegrowane z oświetleniem LED. Jego okablowanie zostało sprytnie ukryte za szafkami, co pozwoli utrzymać w kuchni większy porządek.

Oświetlenie LED, które może służyć nawet przez 25 lat, to nie jedyne ekologiczne rozwiązanie w nowym systemie kuchennym. Szeroki asortyment produktów do sortowania odpadów, baterii oszczędzających wodę, energooszczędnych płyt indukcyjnych czy zmywarek oraz cała gama akcesoriów do przechowywania żywności pozwalających dłużej utrzymać jej świeżość, ułatwią każdemu bardziej zrównoważone życie w domu i korzystanie z kuchni w sposób przyjazny dla środowiska.

Na kuchnie Metod obowiązuje 25-letnia gwarancja, a na sprzęt AGD 5-letnia.

Dodatkowe informacje

- System oparty na modułach będących wielokrotnością 20 cm - wszystkie szafki dostępne w szerokościach 20, 40, 60 i 80 cm

- Szafki stojące dostępne w wysokościach 60 i 80 cm

- Szafki ścienne dostępne w wysokościach od 40 do 100 cm

- Szuflady dostępne w wysokościach 10, 20 i 40 cm

- Dostępne głębokości dla szafek stojących i wysokich to 37 i 60 cm. Płytsze szafki pozwalają na maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni, co jest szczególnie ważne w małych kuchniach

- Niższe, 8-centymetrowe cokoły pozwalają na powiększenie pojemności szafek

- Szafki można ustawić na nogach o wysokości 28 cm

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.