Betonowe murki ogrodowe imitujące kamień od marki Pozbruk

Linia produktów dekoracyjnych Gardeo firmy Pozbruk to kompleksowy system murów oraz elementów małej architektury. W jej skład wchodzą inspirowane włoską stylistyką mury Milano, Genua i Verona, a także mury mozaikowe Montreal oraz Acapulco. Dopełnienie bogatej kolekcji stanowi unikatowy system murów bezzaprawowych Oslo.

Firma Pozbruk stworzyła linię betonowych komponentów Gardeo, dzięki którym można ciekawie kreować przestrzeń ogrodu. Kolekcja obejmuje szeroki asortyment murów, palisad, słupków i stopni.

Gardeo to kompleksowość, harmonia i styl

Za sprawą nieregularnych powierzchni i krawędzi elementy Gardeo przypominają naturalny kamień łamany, a jednocześnie zachowują walory użytkowe betonowych prefabrykatów. Posiadają ciekawe, wyraziste melanżowe barwy występujące standardowo w 3 odcieniach: letni, zimowy i klasyczny. Są one utrzymane w palecie kolorów ziemi, które doskonale współgrają z otaczającą roślinnością.

Ze względu na różnorodne możliwości łamania płyt betonowych, z których pozyskuje się elementy składowe do budowy murów, istnieje wiele kombinacji tworzenia rozmaitych, niepowtarzalnych wzorów. Dlatego asortyment Gardeo został podzielony na 3 grupy produktowe. Pierwsza z nich, inspirowana włoską stylistyką, obejmuje kolekcję Milano, Genua i Verona. Zróżnicowanie gabarytowe znajdujących się w asortymencie elementów pozwala tworzyć zarówno lekkie murki dekoracyjne, jak i solidne, masywne mury odgradzające.

Drugą grupę tworzą mury mozaikowe - w tym kolekcja Montreal o dużym stopniu zróżnicowania wymiarów, z której można układać ciekawe, asymetryczne wzory. Bazująca na subtelnym zróżnicowaniu wielkości elementów linia Acapulco, pozwala uzyskać niepowtarzalne aranżacje małej architektury.

Kolekcja Oslo umożliwia natomiast szybki montaż przy zachowaniu czystości placu budowy, gdyż nie wymaga użycia zaprawy. Dzięki systemowi piór i wpustów elementy tworzą zwartą i solidną strukturę muru.

Atrakcyjnym uzupełnieniem trzech oferowanych programów są drobne elementy architektoniczne: zadaszenia słupków i murów, palisady oraz schody, które nadają ogrodowej przestrzeni wyjątkowego charakteru. Produkty Gardeo zostały opracowane tak, aby można było je łączyć również z innymi elementami z oferty producenta, uzyskując przy tym spójny i harmonijny efekt, np. z kostką brukową czy płytami Presstone, które świetnie sprawdzają się również przy aranżacji ogrodów.

Gardeo to innowacja, jakość i trwałość

Bazę produktów z linii Gardeo stanowią wysokogatunkowe mieszanki betonowe powstałe z naturalnych kruszyw. Tworzone z nich prefabrykowane bloki są łamane w czterech płaszczyznach, w efekcie czego otrzymuje się elementy o dwóch równych powierzchniach - dolnej i górnej oraz czterech bocznych, nieregularnych płaszczyznach przypominających fakturę kamienia łamanego. W dalszym procesie obróbki każdemu z elementów jest nadawany wyraźny rysunek melanżowych wybarwień. Nie ma potrzeby wzmacniania konstrukcji betonem, co znacząco ułatwia i przyspiesza przebieg prac budowlanych.

Asortyment posiada zabezpieczenie przeciwwilgociowe h-plus. Stosowane w procesie produkcyjnym domieszki betonowe o właściwościach hydrofobowych sprawiają, że wilgoć jest wypierana ze struktury materiału już na poziomie kapilarnym. Dzięki temu produkty cechuje bardzo niska nasiąkliwość, co przekłada się na ich zwiększoną trwałość i estetykę. Technologia h-plus chroni również przed pojawianiem się wykwitów, a także spowalnia rozwój mchów i porostów.

Orientacyjne ceny (netto):

Milano 15, Genua 15, Verona 15 - 256 zł/m2

Milano 22,5, Genua 22,5, Verona 22,5 - 290 zł/m2

Montreal 15, Acapulco 15 - 290 zł/m2

Montreal 22,5, Acapulco 22,5 - 324 zł/m2

Palisada 30 - 8 zł/szt.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład

Więcej o: