Nowy standard komfortu

Stolarka okienna dobrej jakości będzie nam służyć przez wiele lat, dlatego jej wybór nie powinien być przypadkowy. Kupujmy nowoczesne i wysokiej jakości okna, o zróżnicowanych funkcjach, które pomogą zmniejszyć rachunki i jednocześnie podnieść standard mieszkania w domu. Powinny być one dostosowane do naszych indywidualnych potrzeb, wysokości montażu, a także przyszłego przeznaczenia pomieszczenia

Sposób otwierania

Okna dachowe na poddaszach pełnią różne funkcję. Najczęściej są głównym źródłem oświetlenia i kontaktu z otoczeniem, ale w zestawieniu z oknami fasadowymi mogą służyć jako dodatkowe doświetlenie. Dlatego przy wyborze okna dachowego warto zwrócić uwagę na sposób otwierania, który będzie najwygodniejszy, biorąc pod uwagę planowaną wysokość zamontowania okna. Od kwietnia 2014 roku firma VELUX, jako jedyna na rynku oferuje pełny wybór manualnych sposobów otwierania zarówno w oknach obrotowych jak i uchylno-obrotowych, jak również niezwykle funkcjonalny system sterowania elektrycznego INTEGRA?. Zawsze do wyboru jest uchwyt na górze lub klamka na dole skrzydła. W każdym z w/w przypadków okna Nowej Generacji VELUX są optymalnym sposobem oświetlania poddasza, gdyż mają one o 10% większą szybę w stosunku do poprzedniej oferty. Jednocześnie charakteryzują się wysokimi parametrami energooszczędności, dzięki nowej konstrukcji okien VELUX zwanej ThermoTechnology? polegającej na zastosowaniu przy budowie drewnianego skrzydła i ościeżnicy materiałów, których izolacyjność jest 3 razy lepsza niż drewno.

W domach jednorodzinnych na poddaszach najczęściej znajduje się strefa dzienna, gdzie zwykle zlokalizowane są sypialnie, pokoje dzieci i rodzinne łazienki. Każde z tych pomieszczeń ma swoje specyficzne wymagania, o czym warto pamiętać wybierając okna dachowe.

Sypialnia i pokój dziecka

Nowość! D rewniane okno obrotowe GLL Nowej Generacji z energooszczędną szybą laminowaną będzie najwłaściwszym wyborem do miejsc, w których trzeba zadbać o komfort wypoczynku. Takie okno z dobrym widokiem, zamontowane na wysokości. ok. 90 cm od podłogi z uchwytem na górze okna zapewnia najwyższą wygodę otwierania bez potrzeby schylania się. A także możliwość swobodnego zagospodarowania przestrzeni pod oknem. Jednak, gdy inna jest konstrukcja dachu i okno trzeba zamontować wyżej, warto kupić model GLL typ B, który ma te same parametry, a jednocześnie wyposażony jest w wygodną klamkę w dole skrzydła. Rodziców uspokoi fakt, że w przypadku stłuczenia szyba klejona nie skaleczy dzieci . Dzięki specjalnej folii szkło nie wypadnie z ościeżnicy, ani nie rozbije się na drobne kawałki. Dodatkowo posiada klasę P2A odporności antywłamaniowej. W p okojach na poddaszach trzeba zadbać o dobrą wentylację. Podczas deszczu, w nocy najczęściej zamykamy okna i w pokojach robi się duszno. Dzięki wydajnej klapie wentylacyjnej zapewnimy sobie stały dopływ powietrza, a wbudowany, łatwy w konserwacji filtr zapobiega przedostawaniu się kurzu i owadów. Ciszę i spokój i zaciemnienie podczas odpoczynku zapewnią nam niezwykle praktyczne rolety zewnętrzne.

Łazienka

Okno w łazience to nie tylko przyjemność kąpieli w pierwszych promieniach słońca, ale i lepsza wentylacja pomieszczenia. W miejscach o podwyższonej wilgotności zwykłe ramy okienne są narażone na zawilgocenie. Warto tu zainwestować w okna drewniano-poliuretanowe VELUX GLU Nowej Generacji (nowość 2014), wykonane z drewna modyfikowanego termicznie, pokrytego ciśnieniowo nawet pół centymetrową warstwą odpornego na wodę poliuretanu. W małej łazience okno może być zainstalowane nad wanną lub toaletą, bo standardowo wyposażone jest w bezpieczną szybę laminowaną. Okna w kolorze białym idealnie pasują do wyposażenia łazienki i łatwo utrzymać w czystości.

Nowa Generacja okien VELUX, objęta 18 zgłoszeniami patentowymi to szeroka gama produktów o wyjątkowych funkcjach i pełnej gamie sposobów otwierania, które znajdą zastosowanie w każdym pomieszczeniu na poddaszu, w każdej sytuacji architektonicznej.

Więcej o: