Markizy firmy Fakro do okien pionowych

W trosce o ochronę wnętrz przed nagrzewaniem promieniami słońca, firma Fakro prezentuje nową linię akcesoriów zewnętrznych. Markizy do okien pionowych i dachowych chronią pomieszczenie do 8 razy skuteczniej przed nagrzewaniem w porównaniu z osłonami wewnętrznymi.

Firma Fakro rozszerzyła swoją ofertę akcesoriów zewnętrznych o nową generację markiz do okien pionowych i dachowych. Markizy i markizolety efektywnie chronią przed nagrzewaniem wnętrza mieszkania lub domu. Produkty te absorbują promienie słoneczne jeszcze przed szybą i emitują ciepło na zewnątrz. W przeciwieństwie do rolet zewnętrznych umożliwiają dopływ naturalnego światła słonecznego i nie trzeba używać przy nich dodatkowego oświetlenia.

Wykonane z wytrzymałej syntetycznej siatki, markizy są odporne na czynniki atmosferyczne, takie jak deszcz czy porywisty wiatr. Zaciągnięte, zapewniają widoczność na zewnątrz, jednocześnie zasłaniają wnętrze przed niechcianymi obserwatorami. W wersji elektrycznej, zasunięta markiza może pełnić funkcję moskitiery, chroniąc wnętrze przed owadami.

Produkt jest dostępny w trzech wariantach sterowania: automatycznym, sterowanym pilotem oraz ręcznym. Pierwszy wariant (Markizy Solar) zapewnia w pełni automatyczną obsługę. Zasilany energią słoneczną, inteligentny system opuszcza markizę w zależności od nasłonecznienia. Sterowanie może odbywać się także za pośrednictwem pilota w bezprzewodowym systemie Z-Wave. Ostatnia wersja obsługiwana jest ręcznie lub za pomocą drążka.

Rolety zewnętrzne i markizy: zdrowe i energooszczędne rozwiązanie

Rolety zewnętrzne i markizy to najlepsza alternatywa dla energochłonnej klimatyzacji. Takie rozwiązanie jest energooszczędne i sprawia, że nie musimy płacić wysokich rachunków za prąd. Osłony zewnętrzne skutecznie zabezpieczają budynek przed nadmiernym nagrzewaniem się, absorbując promienie słoneczne już przed szybą i emitując ciepło na zewnątrz. Markizy Solar są przezierne i zapewniają optymalny dopływ naturalnego światła, rozpraszając je. Zacieniają wnętrze, a jednocześnie zapewniają widoczność na zewnątrz. W wersji elektrycznej markizy Solar mogą pełnić również funkcję moskitiery.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład

Więcej o: