Izolacja okna dachowego od zewnątrz - fartuch przeciwwilgociowy

Po zamontowaniu każde okno połaciowe jest integralnym elementem dachu, dlatego powinno być szczelnie z nim połączone, a także odpowiednio ocieplone. Dekarz może zamontować okna stosując materiały izolacyjne dostępne na budowie lub rozwiązania systemowe rekomendowane przez producenta.

Gotowe produkty montażowe poprawiają izolacyjność okna oraz usprawniają i przyśpieszają prace. Jest to szczególnie ważne ze względu na zabezpieczenie od zewnątrz przed wilgocią. Podczas montażu okna membranę dachową należy szczelnie połączyć z ościeżnicą okna zamontowanego na kątownikach. Można to wykonać docinając kawałki folii lub skorzystać z gotowego produktu - wokółokiennej izolacji przeciwwilgociowej w postaci fartucha dostosowanego do rozmiaru okna i połączonego później z membraną dachową. Dzięki swojej konstrukcji szczelnie okala on łaty. Przykleja się go do ościeżnicy i przypina zszywkami do konstrukcji dachu.

Okno powinno być zaizolowane termicznie, dlatego pomiędzy krokwiami a ościeżnicą należy umieścić docięty materiał izolacyjny, co czasem bywa dość czasochłonne. Zadanie to znacznie może ułatwić zastosowanie specjalnej ramy izolacyjnej ze spienionego polietylenu. Przylega ona idealnie do okna, zapobiegając powstawaniu mostków termicznych i wychładzaniu wnęki okiennej. W jej narożnikach są kątowniki, które pozwalają precyzyjnie dokręcić ją do łat montażowych.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład

Więcej o: