Uniwersalne ocieplenie domu bez dopłat za kolor: system weber.therm NOVA

Marka Weber wprowadza na rynek nową linię produktów do szybkiego montażu systemu ociepleń. weber.therm NOVA został zaprojektowany z myślą o tworzeniu trwałych i estetycznych elewacji. Jest uniwersalny, prosty w montażu, gwarantuje oszczędną eksploatację budynku, zapewnia zdrowe ściany i trwałość. W ramach systemu inwestor wybiera z bogatej oferty tynków i nie dopłaca za wybór koloru.

Produkty z nowej linii weber.therm NOVA można stosować zarówno do wykonania elewacji na budynkach wymagających ocieplenia, jak i tych, których ściany są zbudowane z materiałów już gwarantujących ochronę cieplną (np. ściany z gazobetonu murowane na cienkowarstwowy klej o grubości 40 lub 48 cm). Wszystkie można aplikować w dwojaki sposób - maszynowo lub ręcznie, w zależności od preferencji wykonawcy. Produkty można stosować na zewnątrz budynków, ale także w środku, na przykład do wykończenia ścian klatek schodowych, piwnic czy korytarzy.

100 kolorów w jednej cenie

weber.therm NOVA powstał z myślą o komforcie wykonawców, ale również inwestorów. Zapewnia możliwość wyboru tynku w wymarzonym kolorze bez konieczności dopłacania za to. Oferta producenta zakłada, że każdy kolor tynku ma jednakową cenę. W ramach systemu można wybierać spośród palety 100 kolorów. Weber zastosował trwałe pigmenty, wypróbowane przez branżę farbiarską, co daje gwarancję, że kolor elewacji jest mniej podatny na blaknięcie i dłużej utrzyma się na elewacji.

Cały system obejmuje tynki akrylowe, silikonowe i silikatowo-silikonowe, mozaikowe, a także zaprawy klejowe i klejowo-szpachlowe oraz siatkę z włókna szklanego do zbrojenia systemu. Łącznie w skład systemu wchodzi 10 produktów, które charakteryzują się wysoką wytrzymałością i odpornością na porastanie i zabrudzenia. Są wydajne, łatwe w użyciu i zapewniają trwały efekt.

Do systemu ociepleń należą:

- zaprawa klejowado styropianu weber KS112

- zaprawa klejowo-szpachlowa do styropianu weber KS122

- siatka zbrojąca weber PH913

- płyn gruntujący z dodatkiem piasku kwarcowego weber.prim compact

- gotowy do użycia tynk akrylowy weber.pas topflex

- gotowy do użycia tynk silikatowo-silikonowy weber.pas extraclean

- gotowy do użycia tynk silikonowy weber.pas premium

- gotowy do użycia tynk kamyczkowy weber.pas mosaic

- sucha zaprawa tynkarska dostępna w fakturze baranka weber.min natural

- fasadowa farba elewacyjna weber.ton color

System ociepleń weber.therm NOVA odpowiada nowym regulacjom w zakresie ochrony cieplnej budynków. Nowa linia produktów została zaprojektowana również z myślą o zmieniających się warunkach technicznych, które od 2021 roku będą bardziej surowo i restrykcyjnie podchodzić do izolacyjności cieplnej ścian budynków - zgodnie z wymogami unijnymi wszystkie nowo powstające budynki mają być od 2021 roku obiektami "o niemal zerowym zużyciu energii".

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład

Więcej o: