Pralka Samsung Crystal Blue z dotykowym - jak w smartfonie - panelem sterowania

Zniknęły przyciski, drzwi uległy powiększeniu, reaguje na dotyk, nie wibruje podczas wirowania, detergent dodaje się raz na kilkanaście cykli. To tylko przedsmak tego, co nowa pralka firmy Samsung może może zaoferować użytkownikowi. Model ten został stworzony, aby designem i funkcjonalnością zachwycać - ma lepiej komunikować się z użytkownikiem i spełniać w pełni jego potrzeby.

Właśnie wchodzi do sprzedaży w Polsce pralka Samsung Crystal Blue (WF10H9600EW). Tego modelu nie pomylimy z żadnym innym - nie ma pokręteł ani szuflady na detergenty. Pralka ma piękną gładką linię, a uroku dodają jej dużo większe niż w innych modelach drzwiczki o granatowym odcieniu. Wygląd nie jest jej jedynym atutem - jest ona bardzo zaawansowany technologicznie, można ją też obsługiwać zdalnie korzystając ze smartfona lub tabletu.

Nowy wygląd pralki został opracowany we współpracy z Chrisem Bangle, jednym z najbardziej znanych projektantów samochodowych. Zasadniczym celem realizowanego w tajemnicy projektu było zredefiniowanie standardowego wyglądu pralki. Pośród wielu zadawanych pytań, jednymi z nich były "Jakie są niezbędne cechy użytkowe pralek?', "Czy robienie prania może być przyjemnym zajęciem?". Cztery tygodnie spotkań ekspertów zaowocowało paroma ważnymi wnioskami, m.in. że pralki są nieodzowną częścią życia codziennego i w związku z tym powinny mieć "osobowość", która będzie przemawiać do użytkowników.

Nowy sposób obsługi

Innowacyjny projekt, według którego powstała ta pralka zakłada, że wszystkie opcje i programy wybieramy na dużym panelu sterowania. Kolorowy, 5-calowy ekran dotykowy LCD to rewolucyjne rozwiązanie, dzięki któremu wybór programu jest łatwy jak nigdy dotąd. Obsługa pralki jest porównywalna do obsługi smartfona - przesuwamy obrazy, a opcje, na które się decydujemy, wybieramy dotykowo. Sterowanie jest bardzo intuicyjne - nie trzeba czytać żadnych instrukcji, aby zrozumieć, jak to działa. Piękne kolorowe obrazy tapet i nazwy programów, takie jak Ogród, Kuchnia czy Dziecko nie pozostawiają wątpliwości, do jakiego typu ubrań najlepiej je stosować. Jeśli jednak lubimy sami decydować o szczegółach (takich jak temperatura prania czy prędkość wirowania), możemy stworzyć własny program oznaczony jako Ulubione. Pralka pamięta, jakie programy lubimy najbardziej. Zobaczymy je wybierając opcję Najczęściej używane.

Dzięki dużemu ekranowi zbędne są pokrętła. Obok ekranu są tylko dwa przyciski. W porównaniu z poprzednimi modelami, drzwiczki zostały powiększone - mają teraz średnicę 52 cm . Wyposażone są dodatkowo w metalowe zawiasy, przez co kąt ich otwarcia wynosi 180 stopni. Dużo łatwiej dzięki temu wkładać i wyjmować pranie.

Pralka może być zdalnie sterowana. Wystarczy mieć dostęp do internetu przez Wi-Fi oraz tablet lub smartfon z aplikacją Smart Control dostępną w wersjach dla iOS Apple i Android. Dotknięcie ekranu w smartfonie lub tablecie wystarczy, by zdalnie wybrać i ustawić programy prania, uruchomić lub zatrzymać cykl oraz monitorować postęp prania.

Delikatne i skuteczne pranie

W pralce jest nowy, specjalnie wyprofilowany bęben, który jeszcze bardziej dba o delikatne ubrania. Dodatkowym atutem jest innowacyjna technologia Eco Bubble, dzięki której proszek z wodą i powietrzem tworzy pianę, która szybko wnika w ubrania i powoduje, że pranie nawet w niższej temperaturze jest tak samo skuteczne, jak w 40 stopniach.

Włączając pranie nie musimy pamiętać za każdym razem o dodawaniu detergentu. Robimy to raz na kilkanaście razy! Po otworzeniu drzwiczek widzimy pojemnik, do którego wlewamy zapas płynu. Pralka sama waży włożone do bębna ubrania i mierzy stopień ich zabrudzenia, a następnie na tej podstawie pobiera odpowiednią ilość detergentu. Jest to możliwe dzięki systemowi Optimal Auto Wash, który wykorzystuje cztery inteligentne czujniki do dozowania właściwej ilości detergentu.

Cicha i nowoczesna

Pralka pracuje cicho i dyskretnie. Ma silnik indukcyjny zaprojektowany w taki sposób, żeby zmniejszyć tarcie, przez co jest wyjątkowo cicha. Natomiast nowoczesna technologia antywibracyjna powoduje, że pralka nie wibruje podczas wirowania. Jest to możliwe dzięki 14 kulkom ze stali nierdzewnej, które poruszają się w opozycji do naturalnych ruchów bębna podczas jego szybkich obrotów przez co znacznie zwiększa się stabilność pralki. Przy niskich prędkościach kulki są utrzymywane w miejscu przez silne magnesy.

Sugerowana cena detaliczna pralki Samsung Crystal Blue WF10H9600EW wynosi 7999 PLN.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład

Więcej o: