Samopoziomujące Masy Szpachlowe Atlas - równo i szybko pod wykładziną

Szybkosprawne, Samopoziomujące Masy Szpachlowe Atlas, w skrócie Atlas SMS, to jedna z tegorocznych nowości w asortymencie łódzkiej firmy. Poddane wysokim kryteriom walidacyjnym, SMS 15 i SMS Plus nie tylko umożliwiają wykonanie gładkiego podkładu pod wykładziny i parkiety, ale również pozwalają zaoszczędzić czas, dzięki czemu inwestycja staje się prosta i szybka jak napisanie SMSa.

Podstawowym przeznaczeniem nowych produktów firmy Atlas jest wyrównywanie podłoża. Dotyczy to m.in. sytuacji, kiedy konieczne jest wyrównanie nierówności utrudniających wykonanie ostatecznej okładziny, jak również gdy podłoże posiada jedynie miejscowe nierówności lub gdy w całości jest wykonane z niewielkim spadkiem. Atlas SMS 15 jest zalecany do wyrównywania podłoża z zakresie 1-15 mm w pokojach, przedpokojach, holach, salonach, biurach, korytarzach, poczekalniach, kuchniach i łazienkach. Atlas SMS Plus wyrównuje zaś powierzchnię w zakresie 2-20 mm - może być stosowany w pomieszczeniach suchych i mokrych.

Oba produkty są rekomendowane jako warstwa wykończeniowa dla podkładu podłogowego wykonywanego pod wykładziny. Po prawidłowym wylaniu zaprawy, jest ono równe i gładkie. Brak takiego pokładu prowadzi do uszkodzeń mechanicznych (przetarć, a w konsekwencji pęknięć) wykładzin PCV, nawet przemysłowych o zwiększonej wytrzymałości użytkowej. SMSy producenta polecane są także w przypadku konieczności podniesienia poziomu podłogi w całym pomieszczeniu, czyli np. gdy wymagane jest zrównanie poziomów dwóch sąsiednich pokojach. Sprawdzają się przy wyrównywaniu powierzchni istniejących podkładów grzewczych, gdy nierówności podkładu uniemożliwiają wykonanie ostatecznej okładziny i konieczna jest dodatkowa, cienka warstwa materiału. Jeżeli decydujemy się na zastosowanie posadzek epoksydowych, masy pozwalają także na równomierne rozłożenie żywicy epoksydowej.

Istotną kwestią w przypadku SMSów jest czas - ten, który jako wykonawca czy inwestor zyskujemy dzięki właściwościom produktu. Układanie posadzek na nowych szybkosprawnych samopoziomujących masach szpachlowych jest możliwe po 7 dniach, a płytek ceramicznych już po 24 godzinach. Ruch pieszy jest zaś możliwy po 4 godzinach od wykonania podkładu. Na tempo przeprowadzenia prac, zwłaszcza w przypadku większych inwestycji, wpływ ma także możliwość aplikacji zarówno ręcznej, jak i maszynowej (przy użyciu maszyn wyposażonych w pompy ślimakowe).

Produkty charakteryzują się także bardzo dobrą rozlewnością - otrzymamy dzięki nim równą, poziomą powierzchnię nawet w dużych pomieszczeniach, bez konieczności stosowania listew prowadzących i ściągania masy łatami. Niski skurcz liniowy zapobiega spękaniu i odspajaniu produktu od słabych podłoży (o niskiej spoistości).

Atlas SMS 15 i SMS Plus są dostępne w opakowaniach 25 kg. Średnie zużycie to 20 kg zaprawy na 1 mkw, na każde 10 mm grubości warstwy.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład

Więcej o:
Copyright © Agora SA