Projekty domów: dom z użytkowym poddaszem

Projekt domu AJR 19 to budynek o klasycznym stromym dachu, ale o nowoczesnej formie. Rozrysowano go na planie litery ?L?. Przewidywany koszt netto stanu surowego zamkniętego to 198 600 zł.

Autorzy projektu: Radosław Wisiecki, AJR Studio Architektury

Dom, który łączy klasyczne skosy z kubicznymi kształtami. Budynek na rzucie w kształcie litery "L" pozwala uzyskać zaciszne miejsce na tarasie. Duże przeszklenia zapewniają stały dostęp światła dziennego oraz nieprzerwany kontakt z przyrodą. Wejście główne, zamknięte prostą "klamrą", charakterystycznie akcentuje wejście do domu. Garaż zintegrowany z bryłą budynku. Dom zaplanowano dla 4-5-osobowej rodziny. Parter mieści salon z kominkiem, jadalnię przestrzennie połączoną z kuchnią, dodatkowy pokój mogący pełnić funkcję gabinetu oraz pomieszczenia dodatkowe takie jak garderoby, spiżarnia itp. Na poddaszu znajdują się trzy pokoje i łazienka, dostępne z kładki antresoli. Budynek jest energooszczędny.

Technologia i konstrukcja

- ściany zewnętrzne: pustaki ceramiczne 24 cm + styropian 20 cm,

- strop: gęstożebrowy, wylewany,

- dach: kąt nachylenia 35 st, dachówka ceramiczna.

Parametry domu

- powierzchnia użytkowa: 145 m2

- garaż + kotłownia: 26 m2

- powierzchnia netto: 206,2 m2

- powierzchnia zabudowy: 136,5 m2

- kubatura: 698 m3

- wysokość budynku: 7,35 m

- wymiary budynku: 13,60 x 13,70 m

- minimalna szerokość działki: 21,60 m

Zapotrzebowanie na energię: EP = 64,07 kWh/(m2rok)

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład

Więcej o: