Drewniana sklejka strukturyzowana do podbitki dachowej

Firma Sklejka-Eko wprowadza na rynek sklejkę strukturyzowaną do podbitki dachowej - to szybkie w montażu, trwałe i ekologiczne rozwiązanie, które skutecznie wpływa na estetykę budynku.

Podbitka dachowa chroni i zabezpiecza odsłonięte krokwie i spodnią część okapu przed czynnikami atmosferycznymi, a także zagnieżdżaniem się ptaków i owadów. Coraz popularniejsze jest także montowanie w podbitce systemu oświetlenia. Jest to więc część wykończenia dachu mająca duże znaczenie zarówno dla zabezpieczenia, jak i estetyki tego obszaru budynku.

Do niedawna można było wybierać głównie między podbitkami drewnianymi a podbitkami wykonanymi z PCV.

Innowacyjna podbitka dachowa

Innowacyjna linia drewnianej sklejki do podbitki Sklejka-Eko S.A. łączy w sobie zalety obydwu rozwiązań, jednocześnie eliminując ich podstawowe wady. Jest dostępna w arkuszach o wymiarach 2500x1250 mm, dzięki czemu jej montaż przebiega znacznie szybciej i łatwiej niż pojedynczych desek drewnianych, co pozwala zaoszczędzić sporo czasu. W porównaniu z podbitką dachową PCV, sklejka to rozwiązanie bardziej ekologiczne, zarówno na etapie produkcji, jak i użytkowania. Faktura naturalnego drewna, nieregularność słojów i cieniowań zapewniają niepowtarzalne efekty wizualne, a konserwacja i ewentualna naprawa drobnych uszkodzeń nie powinna sprawiać większych problemów.

Wszystkie wersje podbitki dachowej

Podczas produkcji sklejki strukturyzowanej Sklejka-Eko S.A. drewno poddaje się procesowi szczotkowania, co znacząco poprawia parametry i odporność materiału na działanie czynników atmosferycznych. Standardowa grubość sklejki to 9 i 12 mm, gęstość mieści się w przedziale 550 - 600 kg/m3, a wilgotność między 5% a 12%. Wykonana z drewna sosnowego podbitka dostępna jest w dwóch wariantach wykończenia - frezowanym i niefrezowanym, a także w 6 standardowych barwach. Najczęściej wybieraną opcją z oferty Sklejka-Eko jest jednak podbitka dachowa w stanie surowym, którą można pomalować na dowolny, indywidualnie dopasowany kolor.

Ekologiczna sklejka firmy Sklejka-Eko S.A. to atrakcyjne, ekologiczne rozwiązanie. Szybszy montaż, zalety naturalnego materiału i możliwość doboru optymalnej barwy stanowią idealną propozycję dla wszystkich, którzy w swoim projekcie pragną znaleźć równowagę między techniką a estetyką.

Eko-sklejka strukturyzowana do podbitki dachowej dostępna jest od 25 zł/m2 do 37 zł/m2 (cena dla sklejki surowej).

Istnieje możliwość pokrycia powierzchni środkami impregnacyjno-barwiącymi.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład

Więcej o: