Aplikacja BiSecur do kontroli i sterowania do bram garażowych

Nowa aplikacja umożliwia kontrolę i obsługę napędów do bram garażowych oraz drzwi firmy Hörmann nie tylko z samego budynku, ale także z dowolnego miejsca na świecie.

System zdalnego sterowania radiowego BiSecur Hörmann umożliwia transmisję sygnały między nadajnikami a napędami do bram garażowych i wjazdowych. Sterowanie za pomocą aplikacji umożliwia nowa bramka LAN/WLAN BiSecur z aplikacją na smartfona i tablet. System wykorzystuje kodowanie stosowane w bankowości elektronicznej i skutecznie zabezpiecza przed włamaniem.

Do tej pory bramami można było sterować za pomocą pilota. Teraz jeszcze większą swobodę sterowania domowymi urządzeniami uzyskano dzięki nowo opracowanej przez firmę Hörmann aplikacji na smartfona i tablet.

Inteligentne bramy garażowe

Pozwala ona kontrolować i zmieniać ich położenie nie tylko z wnętrza budynku, ale nawet z dowolnego miejsca na świecie. Będąc w domu lub na urlopie, jadąc rowerem czy podróżując pociągiem - w każdej chwili można uruchomić aplikację, aby sprawdzić, czy brama garażowa lub wjazdowa jest otwarta czy zamknięta. W razie konieczności można zamknąć ją jednym przyciskiem.

Ta inteligentna aplikacja pozwala sterować nie tylko bramą. Tak samo łatwo włączymy lub wyłączymy oświetlenie garażu lub inne źródła światła.

Aby korzystać z aplikacji poza domem trzeba podłączyć bramkę LAN/WLAN BiSecur z domowym routerem i bezpłatnie zarejestrować przez Internet. System jest kompatybilny z wieloma produktami firmy Hörmann z serii BiSecur, na przykład napędami SupraMatic i ProMatic do bram garażowych i napędami RotaMatic i LineaMatic do bram wjazdowych.

Aplikacja także do drzwi zewnętrznych

W taki sam sposób sterować też można aluminiowymi drzwiami zewnętrznymi ThermoSafe i ThermoCarbon. W wersji standardowej drzwi ryglują się automatycznie w momencie zamknięcia. Dzięki aplikacji BiSecur można teraz sprawdzić, czy są prawidłowo zaryglowane. Dodatkowo dzięki funkcji "stałe otwarcie" możliwe jest otwieranie drzwi od zewnątrz bez użycia klucza. Dzięki temu np. dzieci bawiące się na dworze mogą bez przeszkód wchodzić i wychodzić z domu bez korzystania z klucza. Po zakończonej zabawie wystarczy ponownie dezaktywować funkcję stałego otwarcia i drzwi zaryglują się automatycznie.

Scenariusz dla bramy

Aplikacja oferuje użytkownikom również funkcję "scenariusz", przydatną w często powtarzających się sytuacjach, takich jak codzienny powrót do domu, gdy za każdym razem najpierw otwiera się bramę wjazdową, a następnie bramę do garażu. Dzięki tej funkcji jedno uruchomienie przycisku umożliwia automatyczne wykonywanie określonych operacji zawsze w tej samej kolejności bez konieczności wybierania pojedynczych poleceń.

Maksymalnie z aplikacji może korzystać dziesięć osób (jeden administrator i dziewięciu użytkowników), którym można przypisać różne uprawnienia. Możemy np. pozwolić sąsiadowi na otwieranie bramy wjazdowej, żeby mógł wejść na ogród i podlać kwiaty, nie dając mu jednak dostępu do garażu czy domu.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład

Więcej o: